4+1 kablodan ses alamıyorum

bulentkom

Üye
Arkadaşlar, 4+1 kablo da( hazır kablo değil) harici ses kartı kablosu kullanarak ses özelliği olmayan kameradan ses almak için kablo hazırladım ancak sesi bir türlü alamıyorum. Bnc ve enerji girişleri normal, sorunsuz görüntü alıyorum ancak, sarı ve yeşil telleri çeşitli kombinasyonlarla ses soketine monte ettiğim halde dvr dan bir türlü ses gelmiyor. Ben nerede yanlış yapıyorum acaba? Sarı ve yeşil tellerin ikisi aynı anda kullanılmıyor mu yoksa?

ses kartında muhtemelen 3 kablo vardır artı , eksi ve ses
artı ve eksiyi kamera beslemesine bağla
kablodan gelen sarıyı ses ucuna bağla , yeşilide eksinin yanına bağla
cihaz tarafında da sarıyı ses girişi canlı uca yeşili com ucuna bağla sesin gelmesi lazım
Ayrıca bazı kayıt cihazlarında hangi ses girişine bağlarsan ancak tekli ekranda o kamerayı seçtiğin zaman ses alabilirsin
Örnek 1 nolu ses girişi 1 nolu görüntü girişi gibi

Ses kartındaki canlı uç ve şasinin dvr tarafında da aynı olması gerekir ayrıca ses kartına 12 v bağlaman gerekir onları kontrol etmen gerekli bir ihtimalde dvr ın ses çıkışına bir hoparlör bağlayıp öyle kontrol etmen lazım tabii hoparlör bağlamadıysan eğer

Sesi Network üzerinden almak istiyorsan Programda Ses 'i etkinleştir
Tek Kanal Ses Girişi varsa Ses 1 Ci Kanaldan Gelir

Sn.bulentkom,DVR den zaten ses gelmez.DVR ses çıkışına bir hoparlör veya ses verebilecek başka bir cihazın ses girişine bağlantı yaparsan ses gelir.

Dvr Hdmi kablo ile tv'ye bağlı. Bu ses gelmesi için yeterli değil mi? Ayrıca bir hoparlör yada ses veren cihaz mı almak lazım ?
Sn.bulentkom,DVR den zaten ses gelmez.DVR ses çıkışına bir hoparlör veya ses verebilecek başka bir cihazın ses girişine bağlantı yaparsan ses gelir.

Yeşili de eksinin yanına bağla demişsiniz, artı kırmızı eksi besleme olarak kullandığım siyah kabloyu mu kastediyorsunuz? kullandığım ses kartı ve ses soketi bunlar. ortadaki kırmızı uçlu soketin ortasındaki canlı uç sanırım dışında da sarılı teller var o tellleri de yeşile mi bağlamam lazım yoksa.
ses kartında muhtemelen 3 kablo vardır artı , eksi ve ses
artı ve eksiyi kamera beslemesine bağla
kablodan gelen sarıyı ses ucuna bağla , yeşilide eksinin yanına bağla
cihaz tarafında da sarıyı ses girişi canlı uca yeşili com ucuna bağla sesin gelmesi lazım
Ayrıca bazı kayıt cihazlarında hangi ses girişine bağlarsan ancak tekli ekranda o kamerayı seçtiğin zaman ses alabilirsin
Örnek 1 nolu ses girişi 1 nolu görüntü girişi gibi

Ekli dosyalar

• ses kartı.jpg
    ses kartı.jpg
    27 KB · Görüntüleme: 11
  • ses soketi.jpg
    ses soketi.jpg
    10.6 KB · Görüntüleme: 8
  • ses takımı.jpg
    ses takımı.jpg
    27.3 KB · Görüntüleme: 11
Sn.bulentkom,DVR HDMI çıkışına ses vermiyor olabilir.Öncelikle siz DVR ye sesi girebiliyormusunuz? ve DVR nizin normal ses çıkışından eklediğiniz resimdeki beyaz kablo ile bağlantı yaptığınız bir cihazdan ekranda 1.kanal seçili iken 1.kanal sesi alabiliyormusunuz bunlara bakmak lazım.

Bir de harici bir hoparlörle denemek lazım o zaman. Cevaplar için teşekkür ederim.

ses alabılmenız için ses çikişini hoparlöre bağlarsanız alamazsınız araya ses yükselteç devresı (amlikator ) koymanız lazım örneğın bir waatt amlikator

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri