3x120+70 lik kabloya ek olur mu

geçenlerde bir tesisin ekiniyaptım tamerin malıile süper herks bunu kullanmalı işçilikve mal sıfır hata kullanan bilir

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
tabiiki ek yapmak pek tavsiye edilmez.ileriye dönük arızalar çıkmaması için. ama ek yapılması gerekli isede yapılabilir bence ustanız ek yapmamakla iyisini yapmış çapraz da çekse ekten iyidir...

her kablo eklenir usta muhtemelen kablonun kısa olmasını dikkate alarak ek yapmak zahmetinden kurtulmak istemiş :))

konuyu 3 sene önce açmıştım, bakıyorumda forum sayesinde çok yol kat etmişim artık koca fabrika ve şantiyenin teknik arızalarına bakıyorum kendinizi geliştirmek isterseniz kontrolkaleminden uzaklaşmayın herkese teşekkürler

arkadaşım kabloya ek olur ben yaptım ve hiç bir sorun çıkmadı yeterki eki iyi yap

Belirttiğin tip kabloya ek olur. Ustan niçin öyle demiş ben de merak ettim doğrusu :)

sevgılı arkadaşlar bırcok arkadasımında soyledıgı gıbı her kablo eklenır senın ustan neden sna boıle demıs anlamadım bende

abi yapılır ama yapılmamasının tek sebebi ölçüyü yanlış almanın nasıl hesabını verecekti bence sebep bu

ek mufu ile yapabilirsin tabi eki iyice izole etmen gerekiyor piyasada ısıtınca büzeşen makaronlar mevcut kullanmanda yarar var

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri