37 kw dalgıc pompa sorunu

Sn.Kapris 61, yazdıklarınızı okudum. Evet haklısınız. Güç devresinde bağlantı hatası olmadığı kesin. Olsa, o kadar süre çalışmazdı zaten...Geriye kontrol devresine bakmak kalıyor..Termistör ve/veya şamandıra uçları nerey bağlı, doğru mu bağlı..Bir sonra ki pompanın sıhhati için bu sorulara cevap aramak faydalı olur...
Benim de tahminim, susuz kalması ile birlikte yandığı yönünde..37 KW ciddi bir güç ve gözden ırakta yerin derinliklerinde çalıştırıyorsunuz..Umarım kumanda panosu, orijinal pompa firmasının panosudur ve yeterli koruma düzenleriyle donatılmıştır..Değil ise, bu pompanın da Sn. Öksüzçocuk tarafından cenaze namazının kılması muhtemeldir..
Tek tek ölçtünüz mü, tek bir sargı mı gövdeye veriyor, üçü birden mi.Tek sargı ise ucuza ve hızlı sardırabilirsiniz..
Son olarak, doğru ve düzgün bir termistör/şamandıra koruma tertibatı bağlı da olsa, bazen pompalar yine de yanar.Saygılar
Ekleme :
Ayrıca pompa panosu açık alanda, güneş altında mı, yol verme şekli nedir? Direkt kalkışlı olma ihtimali yüksek, direkt kalkışlı ise mutlaka belirtin lütfen...Pompa çalıştığında diğer yüklerde dalgalanma oluyor mu? Kumanda gerilimi 220 V ve nötrü Şebeke panosundan oraya taşıyorsanız bunu belirtin...Bunun yerine, yağ ile izole edilmiş kontaktörün içindeki trafodan kendi kumanda gerilimini üreten sistemi şiddetli tavsiye ederim..
Sizin ki ile akraba 22 KW bir pompa ile zamanında ben de çok uğraşmıştım:)
şefim şimdi pompa yıldız ücgen ile yol veriliyor panosu orjinal panosu degil ama koruyu ekipmanlar mevcut termistör baglantısını aşiri akım üzerinden gecirerek baglatım bu bir gün icerisinde pompa arada sırada devre dişi kalıyordu ben bunu pompanın özelligi diye göz artı ettim

en son calişmiyor diye cagırtıklarında 100 a otomatın attıgını gördüm ölcümü yaptıgımda 2 sargını gövdeye verdigini fark ettim

servisi aradık ve servis bize kablo girişlerini sök dedi belki klemensler yanmiş olabilir dedi söktügümde icinde suyu fark ettim

gerilim düşümü yok pompa panosu dişarıda 350 kw jeneratör ile besleniyor pompanın kablo yüzüklerinde yer olan kodların başkası tarafından degişmiş olmasını düşünüyorum pananun cıkış klemenslerine pompayı şöyle baglanmiş oldgunu gördüm

u1-u2 w1 w2 v1 v2 bu şekilde aynı uclara baglantı yaptıgımda motor nasıl calişmış okadar süre ona kafam takılıyor

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri