Dalgıç pompa panosu kondansatör

GSayın elektrik ustası abilerim. Benim trifaze dalgıç pompam 5.5 kw lik. Suyu bastığı yer 4 metre derinliğinde bir havuz. Bu pompa yandı bende sardirdim. Elektrik ci bir abime taktırdım. Daha önce snayder motor koruma salterindeki kondansatörü söktük. Motoru bu gün taktı. Kondansatör sökülü olduğu için ben takalim mı diye sordum gerek yok dedi. Bulunduğum yerde surekli enerji kesintisi oluyor rüzgarlı havalarda nerede ise sulama yapamıyorum. Size soruyorum dalgıç pompa panolarinda kondansatör önemli mi? Ve görevi nedir. Lütfen yardımcı olun.
20210601_174633.jpg

Ekli dosyalar

• 20210601_174649.jpg
    20210601_174649.jpg
    278.1 KB · Görüntüleme: 45
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kondansatör münferit kompanzasyon için takılmış,sökülünce reaktif bedel yazar tabi sözleşmeniz 9 kw büyükse,9 kwden büyükse kompanze tesis kurma zorunluluğunuz var .
Gelen faturanızı inceleyin yada inceletin orada sözleşme gücünüz yazar,9 kw büyükse reaktif bedel varmı kontrol edin.
9 kw ise sıkıntı yok sistemi bu şekilde kullanabilirsiniz.
Öte yandan dalgıç motorlarınız trifaze olduğu için kalkış kondansatörüne ihtiyacı yok ,bu kondansatör güç kondansatörü.

Kompanzasyon gerekliliği olmasa dahi münferit kompanzasyonun gerilim düşümüne ve ısıl kayıplara minimal miktarda olumlu etkisi vardır.

Peki şunu sorabilirmiyim. 4 kw 5.5 hb beygir gücünde bir dalgıç pompasi 10.50 amper elektrik cekmesi normal mi? Ölçümde L1 10.50 -L2 10.23- L3 10.30 görülüyor bu sebepten termik ayari 11 amperde bir sıkıntı olur mu?

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri