37 kw Dalgıç Pompa Arızası

Ben,o aleti kullandım ve öyle bir ayarı yok.Yani,
bildiğimiz kuru tip elektronik ! kontaktör:oops:

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
54055
Baba bu nasıl kontaktör :)

5 saat sonra kuyuda su seviyesi düsşmüş olmasın. yataklar susuz kaldıgından yanmıs olabilir. Bobınajcıyla ghörüşün. Panoda su seviye kontrol rölesı varmı ve fonksıyonu yerıne getırıyormu. ??
su seviyesinde herhangi bir değişiklik yoktu.
Yani bunun önüne tekrar kontaktör bağlamaya gerek yok öyle mi?
Sonuç olarak motorun yanmasının sebebi benim soft startar hatamdan dolayı mı kaynaklanmıştır ?
Bu hatadan dolayı kaynaklandı ise nasıl bir soft starter seçmeliydim ayarlarını nasıl yapmalıydım bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz
bunun ayarlarını anlatan detaylı bir türkçe döküman eliniz de mevcut mu ?

Son düzenleme:
bunun ayarlarını anlatan detaylı bir türkçe döküman eliniz de mevcut mu ?
Bu tür dökümanların türkçesini bulmak zor . İlave olarak bu devirde bir teknik elemanın ingilizceden hiç anlamadan piyasada tutunması ve iş yapması da zor . Bence bu hususta biraz çalışın derim . İngilizce olarak şu döküman var .
https://inverterdrive.com/file/Siemens-Sirius-3RW30-3RW40-Manual
102. sayfada ayarlar başlıyor .
Resmi incelerseniz çokta zor değil , döküman kurcalamaya bile gerek yok .
Mavi butonun altındaki iki düğme : Soldaki aşırı akım ayarı , sağdaki aşırı akım açma eğrisi modu .
Sağdaki dört düğme üstten alta doğru :
1-Ani açma ayarı Ie x ayar değeri -
2-Maksimum gerilime ulaşma süresi -ramp time
3-Başlangıç gerilimi % değeri - starting voltage
4-Yavaşlama zamanı -ramp-down time

Son düzenleme:
Bu tür dökümanların türkçesini bulmak zor . İlave olarak bu devirde bir teknik elemanın ingilizceden hiç anlamadan piyasada tutunması ve iş yapması da zor . Bence bu hususta biraz çalışın derim . İngilizce olarak şu döküman var .
https://inverterdrive.com/file/Siemens-Sirius-3RW30-3RW40-Manual
Resmi incelerseniz çokta zor değil , döküman kurcalamaya bile gerek yok .
Mavi butonun altındaki iki düğme : Soldaki aşırı akım ayarı , sağdaki aşırı akım açma eğrisi modu .
Sağdaki dört düğme üstten alta doğru :
1-Ani açma ayarı Ie x ayar değeri -
2-Maksimum gerilime ulaşma süresi -ramp time
3-Başlangıç gerilimi % değeri - starting voltage
4-Durma zamanı
İngilizce konusunda belli bir seviyem var ama daha da geliştirmem gerekecek. Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Ekte sunduğunuz kaynağı da inceliycem.

doğrudur yumuşak yolverici motora göre çok büyük seçilmiş ama aşırı akım ayar aralığının sıkıntı yaratmayacağı anlaşılıyor. sizin aşırı akım ve class ayarlarınızı öğrenebilir miyiz? bir de pompa sürekli mi yoksa ''dur-kalk''lı mı çalışıyor?

doğrudur yumuşak yolverici motora göre çok büyük seçilmiş ama aşırı akım ayar aralığının sıkıntı yaratmayacağı anlaşılıyor. sizin aşırı akım ve class ayarlarınızı öğrenebilir miyiz? bir de pompa sürekli mi yoksa ''dur-kalk''lı mı çalışıyor?
aşırı akımı yani Ie:75 seçtim
class:10
pompa dur kalklı çalışıyor bizim ekstra suya ihtiyacımız olduğu zaman çalıştırıyoruz.

Resmini eklediğiniz alette koruma var görünüyor.Benim söylediğimi bulabilirsem,bende onu ekleyeceğim.Benim kullandığım 45 kw idi.Akım ayarı yanlış yapılmış olmalı.Yoksa,cihaz seçiminde hata ! yok.Bulabilirsem,Türkçe dokümanınıda eklerim.Ancak,Sn.Under Graund'un vermiş olduğu bilgi yeter-
lidir.

Son düzenleme:
1 saatte kaç defa dur- kalk yapıyor?

sağdaki dört düğmenin yukarıdan aşağıya ayarını siemens -pompalar için- şu şekilde tavsiye etmiş:

4
10sn
40v
10sn

arkadaşların belirttiği gibi havuz seviyesini izlemeye alınız,
kablo bağlantılarını kontrol ediniz,
giristeki şalter devreye uygun değilse uygun hale getiriniz,
faz koruma rölesi kullanmanız yararlı olabilir,
motor sargılarına termistör de düşünebilirsiniz.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri