30 mA KAR ve 300 mA KAR yerleşimi hk

herkese selamlar,

bir deponun elektrik projesini çiziyorum. bu deponun sadece girişinde bir ana tablo mevcut. normalde ana tablo girişine 300 mA'lik KAR, kat tablolarının girişine de 30 mA'lik KAR yerleştirildiğini biliyorum. ancak depoda ana tablo hariç bir tali tablo olmadığı için yerleşimi nasıl yapmalıyım?
ana tablo girişine 300 mA'lik KAR, bu tablodan çıkan aydınlatma ve priz linyeleri girişine de 30 mA'lik KAR mı yerleştirmeliyim?

cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Dediğiniz şekilde yapılacak..başka alternatif yok gibi..
Bu deponun beslemesi nereden geliyor?

deponun beslemesi doğrudan trafoya bağlı bir dağıtım panosundan geliyor.

300ma prensip olarak sayaçtan önce besleme hattı üzerine konur.slm

300mAlik röle hayat koruma rölesi değildir.30mA lik 4p kakr(hayat koruma) rölesi kullanabilirsiniz.böylelikle aydınlatma ve priz linyelerinde de güvenliği sağlayabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar, benim de 300 mA'lik KAKR hakkında yardıma ihtiyacım var. 72 dairelik bir binanın elektrik keşfini çıkarıyorum. Bu bina için toplam kaç adet 300 mA'lik KAKR kullanmalıyım?

herkese selamlar,

bir deponun elektrik projesini çiziyorum. bu deponun sadece girişinde bir ana tablo mevcut. normalde ana tablo girişine 300 mA'lik KAR, kat tablolarının girişine de 30 mA'lik KAR yerleştirildiğini biliyorum. ancak depoda ana tablo hariç bir tali tablo olmadığı için yerleşimi nasıl yapmalıyım?
ana tablo girişine 300 mA'lik KAR, bu tablodan çıkan aydınlatma ve priz linyeleri girişine de 30 mA'lik KAR mı yerleştirmeliyim?

cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

sayaçdan önce konulan KAR 300mA kanulur ama yaptığınız depo resmi kurum ise şartnameyi iyice okuyun veya kurumla görüşün çünkü bazı durumlarda hem sayaçdan önce hem sayaçdan sonra 300mA koyturtabiliyorlar kendi projelerimizde her depoya 300 mA ve 30mA KAR yerleştirdiler oysa şartnamede depoların ana besleme panosuna bağlanacığı ibaresi vardı her depoya yoktu.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri