3 rt1056 kontaktör

Cem0007

Üye
Bu kontaktörün T 1 ile T2 ucunda kısa devre görünüyor bu kontaktörün kolay kolay bozulacağını sanmıyorum ama başka ne gibi bir sorunu olabilir ustalarım birde size danışayım
IMG_20210627_092035.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Evet hocam bağlantı söküldüğü başlıkları sökülü halde kısa devre gösteriyor kontak yapışık değil bobin uçlarını ölçüyorum değer görüyorum

yüksükler içindeki ince kesitli kabloları da ayırdınız mı?

3500 motorlu fabrikalarda 30 yıl çalıştım.
İlk defa böyle bir belirti ile karşılaşıyorum.
Kontaktörü değiştirip ameliyata alın,baka-
lım ne çıkacak.

ince kablolar bağlı gözüküyor, emin olmak için onları da sökmen gerekiyor, faz koruma veya pano lambalarına gidiyorsa onlarda da kısa devre gösterebilir

lım ne çıkacak.
Bende şaşırdım hocam portal vinçteki besleme tmş sinden çıkısından sonraki ilk kontaktör bu , makaralı akım kutusunun su almasından dolayı kısa devre olmuş sudan süphelendim , vinç besleme kablosunda iki kabloda kısa devre vardı takip ettim enerji kablosunu söktüm kablo sağlam çıktı, tmş e baktım oda sağlam sonra tmş in çıkısında bu kontaktör baglı kontaktörün kontrolünden sonra iki giriş uçunda kısa devre var ama çıkışında yok
lım ne çıkacak.
Bende şaşırdım hocam portal vinçteki besleme tmş sinden çıkısından sonraki ilk kontaktör bu , makaralı akım kutusunun su almasından dolayı kısa devre olmuş sudan süphelendim , vinç besleme kablosunda iki kabloda kısa devre vardı takip ettim enerji kablosunu söktüm kablo sağlam çıktı, tmş e baktım oda sağlam sonra tmş in çıkısında bu kontaktör baglı kontaktörün kontrolünden sonra iki giriş uçunda kısa devre var ama çıkışında
fotoyu dikkate alırsak ayırmadığınız gözüküyor. en iyisi kontaktor üzerindeki T1-T2 klemeslerine bağlı kabloları söküp ölçüm alın.
Foto sökülmedemen önce çekildi hocam
ince kablolar bağlı gözüküyor, emin olmak için onları da sökmen gerekiyor, faz koruma veya pano lambalarına gidiyorsa onlarda da kısa devre gösterebilir
Foto sökülmeden önce çekildi hocam

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri