3 kw bir motorum var bununla bir ....."

Merhabalar,

Öncelikle, 3 kw motoru sürücü ile kontrol edip havalandırma iş i yapacaksın, yani fan süreceksin.
Bu bilgiler uygun sürücüyü seçmen için yetersizdir.

Evet yukarıda arkadaşların saydıgı gibi ;
ABB nin ACH550 modeli ,
Danfosun FC102 ve 2800 modelleri
Telemekanik in atv31 ve atv 71 serisi degil ,,, atv21 ve atv61 modelleri
ve diger markalar,

Eger tüm bina otomasyonu için gerekli standartları üzerinde bulundursun, BACNET i olsun, giriş şok bobini olsun vs. diyorsan buna uygun olanlar ABB ACH550 - Dandoss FC102 dir, bu iki üründen birisini seç.

Eger boyle bir takım ozellik istemiyorsan sadece fan ın hızını ayarlayım geçsin diyorsan herhanbi birisi olur, fan sürücü için basit bir uygulamadır.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
muso ' Alıntı:
mıkromaster kullan
mustafa38d ' Alıntı:
sıemens mıcromaster 440 kullan sorunsuz çalışır.
bu arkadaslara sormak isterim micromasterdan memnun olma sebeplerini
çalıştığım işletmede 8 kamaralı ram makinasının fan motorları micromaster ile çalışıyordu.
Hepsini arızalandıkça değiştirdik hafta sonu makineyi kapatıorsun hafta basında geliyorsun panoyu acınca ne göresin inverter kendi kendine patlamış ne ses var ne görüntü.
Tamir ettiriyorsun bir gün çalışsa bari 2 saat sonra yine hakkın rahmetine kavuşmuş bence hiç bulaşmayın

:D :D :D iyisimi tanınmış markadan şaşmayacan
leroy somer
abb
telemekanik
simens vs....
biraz pahallıdır ama başın ağrımayacak bir daha

Ali Arda arkadaşa katılıyorum,siemens'in sürücü dışındaki tüm ürünlerini kullanıyorum ama inverter konusunda zannederim micromaster'larda donanımsal bir problem var, hele tozlu ortamlarda kullanımı söz konusu ise hiç bulaşmayın derim.

sanli ' Alıntı:
Ali Arda arkadaşa katılıyorum,siemens'in sürücü dışındaki tüm ürünlerini kullanıyorum ama inverter konusunda zannederim micromaster'larda donanımsal bir problem var, hele tozlu ortamlarda kullanımı söz konusu ise hiç bulaşmayın derim.
sımdı arkadaslar herkes haklı bılınen markalar ıyıdır .fakat acaba bızler kac tanesının acıp kılavuzunu okuyoruz vede ona uygun baglantıyı yapıyoruz acaba.sımdı ali arda arkadasım sımdı sıze bırkac sorum olacak affınıza sıgınarak
1-hafta sonu makınaları terk ederken acaba salterlerı acıkmıydı
2-sıze sıemens fırmasından gelen arıza raporlarında arıza nedenı olarak ne yazıyordu acaba varsa elınızde buraya ekleyınız
3- sıze hafta sonu herhangı bır tedastan dolayı arıza yada kesıntı bılgısı ulastımı acaba
sımdı ne alakası var dıyorsanız
1-hafta sonu ve aksamları 22.00 dan sonra gerılımde yukselmeler meydena gelmekte gunduz sızın 360 okudugunuz gerılım o saatten sonra 420 hatta 440 kadar cıkmakta buda faz-notur arası 220 volt olan gerılımı otomatıkman 250 -280 voltlara cıkarmaktadır.buda eger cıhaz gerılım altında bırakılıyorsa burada gırıstekı varıstor basta olmak uzere besleme devresının arızalanmasına sebep olmaktadır
2-tesıstekı donanımı tam anlamıyla olusturulmaması ornegın topraklamanın tam olmaması kı bu durumda topraklamadan olusan voltajlar topraklaması baglı olan hız kontrol ıcındekı mıkrokontolor devrelerıne gırerek kumanda vede kontrol devrelerının arızalanmasına neden olmaktadır

sımdı uzun lafın kısası turkıyede yasıyoruz mevcut sebeke ıyılestırlmedıgı surece vede bız sıstemımızde ona uygun surucuyu kullanmıyorsak vede kıtabını okumak zahmetınde bıle bulunmuyorsak kusura bakmayın ama sıemens degıl hangı cıhaz olsa patlar

abuzettin20 ' Alıntı:
sorun çıkarmasın, devreye alırken uğraştırmasın, montajı basit ve fiyatı ucuz olsun, markası ne olursa olsun asıl bu inverterin yerini hiç biri tutamaz :) bunlarıda belirlemek ve kıyaslamak sana kalmış. sanki her inverter ayrı bir dünya mı? doğru kullanıldıktan sonra hepsi en iyisi, yanlış kullanıncada hepsi en kötüsü.

ilin mersedesinden bizim hacı murat iyidir dicem ama artık o da yok :) durmadan başkalarının imal ettiği cihazlarla kendimize pay çıkararak .... yarıştırıyoruz.

uzun zamandır bakıyorum, bir inverter konusu çıktımı ilk başta sıralanıyo tüm markalar, sonra başlıyo kavgalar. neden se :)

Haksızmıyım Arkadaşlar.?

hadi bakalım herkez savunduğu cihazın başta fiyat olmak üzere özelliklerini sıralasın bakalım hangisi iyi bizde bilelim (şunu kullan bunu kullan demek kolay) hodri meydan buyrun

arkadaşım gerçekten çook haklsın. bu sitede herşey yazılır ama fiyatın yazıldığını görmedim ki fiyat yazılsada A Klas markaların fiyatları birbirlerine zaten çok yakın. Diğer klasmanlarda da çok fark yok. Bugün 3 kw sürücü için 50 markanın 200 farklı modeli çıkar. ama 500 kw dediğiniz zaman kaç marka kalıyor onu düşünmeleri lazım bazı arkadaşların.
Saygılar

kolay gelsin arkadaşım sakın abb kullanma hele acs 550 serileri patladığında çok zor olan bir sürücü çıkış ıgbt gittiğinde kontrol kartı micro işlemci arızalanıyor biz herçeşit sürücü tamiratı yapmaktayız isterseniz ben size bir cihaz bağlarım gelip sorunsuz çalışır hiç endişe etmeyin 0212 674 90 63

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri