G120c vinç aşağı start verince yük kayıyor

Selamun aleyküm
4.9kw indirme kaldırma motoru var
Sürücü 5.5 kw 100ohm direnç kullandım yukarı startta herhangi bir sorun yok fakat yük biraz fazla takınca aşağı startta yüksek hız frenkansı 1500rpm de tutamıyor baş aşağı yükü salıp f07004 alarmı veriyor yardımcı olurmusunuz yükü aşağı indirirken motorun hızını yenip aşağı doğru gidiyor yükü azalttığımda yada hızı 500rpm çektiğimde normale giriyor ama ben 1500 rpm çalışmak istiyorum

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Hızlanma rampası zamanını uzatsanız denedinizmi.
Sürücünü ayarlarından, dahili röleyi, mesela 5 hz de cekip, vinç fren rölesini bıraktıracak şekilde ayarılıyabilirsiniz.

Bence bu iş ayarla falan olacak iş değil. Sürücü olmayan torku motora veremez. Ya yük azalacak ya motor büyüyecek. Ya da devrilme noktasına gelmeden yavaş çalışılacak. Başkası yalan bence.

Vinç 2 ton olarak gözüküyor hikaye mi ozaman 800 kg dan sonra 500rpm üstüne arttırdığım zaman yük aşağa salı veriyor

Vinç 2 ton olarak gözüküyor hikaye mi ozaman 800 kg dan sonra 500rpm üstüne arttırdığım zaman yük aşağa salı veriyor
Vinç imalatçısı sizi istediğiniz hızda çalışmak için serbest mi bıraktı. Böyle birşey olması mümkün değil.

Motorun arkasındaki mekanik freni sürücü üzerinden kontrol etmeniz gerekiyor. Bu ayarları girdiniz mi. Fren kıyıcının değerleri siemens önerdiği gibimidir. Sürücünün motor kontrol prensibi parametresinden vinç e uygun olanı seçtiniz mi. Bu gibi ayarları kontrol etmeniz gerekiyor. Ekte bulduğum dökümanıda incelersiniz. Belki işinize yarar.

Ekli dosyalar

• G120_Crane_master_switch_V1-1_en.pdf
    176.3 KB · Görüntüleme: 8

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri