3 fazlı asenkron motoru triyakla nasıl devir yönü değiştirebiliriz

seyitercal

Üye
elinde devresi veya bilgisi olan varsa sevinirim motorun gücü en fazla 0.75 kw lık ...teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Trıyakla yön deiğşimi için şöyle yapabilirsiniz. Üç fazlı kontaktör cıkısından bır faz dırek motora gıder, diğer iki fazı tryak üzerınden motora verınız. Yön değişimi içinde, ılk faz yıne motora gıder, ıkı adet daha trıyak kullanıp bu sefer faz baglantı sırasını değiştiriniz.

zeybek kadeş bana triyaklı devresini çizmen mümkün mü acaba çizersen çok sevinirim ...

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Arkadasım, yukardakı lınkden yukleme calısdım, sorun olursa maıl adresinizi verın, yollıyayım.

Paınt olarak kaydettım orjınalıde yollarım.. Yön değiştirme olarak, 1-0-2 anahtar kullandım, sız ıstediğinizi kullanabilirsiniz..
İyi çalısmalar dilerim..

Forum istatistikleri

Konular
128,279
Kullanıcılar
450,104
Son üye
MUGEN SARS

Yeni konular

Geri