3 Eksen CNC Router Projesi

Arkadaşlar, 3 Eksen CNC router projesine yarın Allah izin verirse başlıyorum, gerekli bütün parçaları satın aldım, ancak daha elime geçmedi.Büyük ihtimalle yarın elime geçecek hepsi, şimdilik tek eksiğim güç kaynağı ve data kablosu, ve en önemlisi PC, laptop bilgisayarıma PCMCI dan bağlantı yapmayı düşünüyorum.bir şekilde bu sorunuda çözecem.
Proje ile ilgili her türlü teklife fikre açığım, böyle bir işi ilk kez yapıyorum.Daha önce ne step motorla ne de bu motorların sürücüleriyle ilgilendim, CNC zaten ayrı bir konu.yardımlarınızı bekliyorum.mekanik ve elektronik parçalarını aldığım yerlerin adını şimdilik yazmak istemiyorum.çünkü daha malzemeler elime geçmedi, nasıl olduklarını bilmiyorum.ancak bana karşı gösdermiş oldukları ilgiden dolayı hepsine çok teşekkür ederim.
Projeye basladığım zaman site de en büyük eksik olan "turgut94" nick li kullanıcınında belirttiği gibi yapılan ya da yapılmakta olan CNC ler hakkında bilgi ya da resim olmayışı.Projenin bütün aşamalarını resimleyecem ve sitede sizlerle paylaşacam.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Serkan DEMİR

Merhablar;
Bende bu işe giriyorum.Mini bir atölye kuruyorum odamın bir köşesine masamı bekliyorum gelince bende işe girişecem.Sizinle fikir alışverişi yapabiliriz hem siz faydalanırsınız hem ben.Özel mesaj atıp msn adresinizi verirseniz bugün 1 saat sonra akşama kadar msn de olacağım....

saygılarımla...

Günaydın site insanları, gösdermiş oldukları ilgi ve samimiyetten dolayı Avrasya Mühendislikten Tahir Bey'e ve Gnexlab'dan (PAntera kartları) üreticisi Nuri Bey' çok teşekkür ediyorum.
Projemiz hızlı bir şekilde devam ediyor, mekanik eksik parçaları tamamladığım zaman projeye tam anlamıyla başlayacağım.

Günaydın site insanları, gösdermiş oldukları ilgi ve samimiyetten dolayı Avrasya Mühendislikten Tahir Bey'e ve Gnexlab'dan (PAntera kartları) üreticisi Nuri Bey' çok teşekkür ediyorum.
Projemiz hızlı bir şekilde devam ediyor, mekanik eksik parçaları tamamladığım zaman projeye tam anlamıyla başlayacağım.

Başarılar ve kolaylıklar dileriz Serkan Bey;

başarılar fakat sormak istediğim bir şey var:)
PCMCI bağlantısını biraz anlatabilirmisiniz?
Böyle birşeyin varlığını hatırlamak beni çok heyecanlandırdı şu an:D

PCMCI, PCI slotu gibi birsey. Buradan, farkli isler yapan kartlar takabiliyorsun. Sanirim 22drifter84, PCMCI'dan takilan parallel port ile baglanti yapacak.

başarılar fakat sormak istediğim bir şey var:)
PCMCI bağlantısını biraz anlatabilirmisiniz?
Böyle birşeyin varlığını hatırlamak beni çok heyecanlandırdı şu an:D

PCMCI genelde dizüstü bilgisayarlarda yeni modellerde paralel port olmadığı için PCMCI yuvasında paralel port dönüşümü yapmamızı sağlıyor.

öncelikli zaten işimiz mekaniğin kurulması o iş makine bittikten sonra olacak.

arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum, işlerimin ve baska projelerimin yoğunluğundan dolayı makineye birtürlü baslayamadım.inşallah bugün ilk girişimi yapacam.

arkadaşlar bugün projeme çok şükür başladım.daha önce kontrol kartın ve motorların testlerini yaptım.
resim nasıl ekleyecm bulamadım. :))

PAntera kartlarini servo motorlar ile kullanma imkani bulan bir arkadas var mi? Varsa performansina dair bilgi verebilirse ne iyi olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri