3*25 kablo 110kw kaldırırmı

Sayin tatar_ramazan
Kacak akim koruma salterinin amaci, termik veya magnetik acma yaptirmak degildir.Eger oyle olsaydi, onune bir de sigorta koymak zorunda kalmazdik...Kacak akim rolesinin amaci, giden akim ile donen akim arasindaki farkin,izin verilen sinirlar disina cikmasi halinde devreyi kesmektir...
Fakat gunumuzde, yer tasarrufu da saglayan, MCB+RCCB yani, sigorta+Kacak Akim Rolesi kombinasyonlari uretilmektedir...Tek bir malzeme ile hem devre kesici hem de kacak akim koruma saglanabiliyor..Kolay gelsin

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ben aynı motoru 35 lik kabloyla çalıştırdım 1 yıldır sorunsuz çalışıyor

baser-elektrik ' Alıntı:
ben aynı motoru 35 lik kabloyla çalıştırdım 1 yıldır sorunsuz çalışıyor

Ne dedin?Nerdeymiş bu motor gelip bi görelim.Bizde boşu boşuna kalın kablo çekmeyelim

Bütün kontrolkalem sakinlerine iyi akşamlar diliyor ve soruma geçiyorum.evİmİzdekİ lavoba aydinlatmasinin kablolari boŞta olduĞundan kisadevre yapti ve ana panodakİ sİgortayi attirdi.neden kat panosundakİ kaÇak akim koruma rÖlesİnİ attirmadi.yanitlarinizi dÖrt gÖzle beklİyorum
faz nötr arası kaçak akım olmadığından olsa gerek.

sana 3*70 -35 gerekiyoyor oda 110000 bölü 525 yaparak bülabilirsin oda 209 yapar 70 lik kablo yeter

- - - Updated - - -

sana 3*70 -35 gerekiyoyor oda 110000 bölü 525 yaparak bülabilirsin oda 209 yapar 70 lik kablo yeter

Bütün kontrolkalem sakinlerine iyi akşamlar diliyor ve soruma geçiyorum.evİmİzdekİ lavoba aydinlatmasinin kablolari boŞta olduĞundan kisadevre yapti ve ana panodakİ sİgortayi attirdi.neden kat panosundakİ kaÇak akim koruma rÖlesİnİ attirmadi.yanitlarinizi dÖrt gÖzle beklİyorum

Merhabalar.. Kaçak akım rölesinin kısadevre koruması yoktur. onun için kaçak akım rölesinin yanında sigortalar kullanırız...

Peki ben birşey sormak istiyorum. Bu termik manyetik şalterler hem sigorta hem KAR görevi mi görüyor?

Peki ben birşey sormak istiyorum. Bu termik manyetik şalterler hem sigorta hem KAR görevi mi görüyor?

Termik manyetik şalterler aşırı akım ve kısa devreye karşı koruma yaparlar. Kaçak akım koruma yapabilmesi için devreye toroidal trafoyla beraber kaçak akım rölesi bağlanmalıdır.

Son düzenleme:

Merhabalar ,

Belirttiğiniz işlemin olması için toroidal kaçak akım rölesi takılmalıdır..

Resimlerin Üstüne tıklayarak büyük halini görebilirsiniz...

torodfh6.jpgkaçak akım rölesi.jpg

iki adet 55 kw icin 3*25 mm2 kablo mesafeye gore yetebilir.Burada mesafe onemli.Kisa mesafe olmali..ornegin 10 metre..mesafe uzun ise arkadaslarin da yazdigi gibi gucunuz ( maddi ) neye yetiyorsa 35, 50, 70 lik kablolar oneririm..

Forum istatistikleri

Konular
128,255
Kullanıcılar
450,078
Son üye
karacan00

Yeni konular

Geri