2x1.5 ekranlı kabloda indüksiyon sorunu

Sizden sonra arızaya müdahale edecek kişinin durumunu hiç düşünemiyorum :)
Biraz söylenen olmuştur herhalde😂

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Biraz söylenen olmuştur herhalde😂
Bazen ben kendi yaptığım şeyleri bile hatırlamıyorum . İlk kurarken özgüven ile yapıp geçiyorum , yazılı kayda almıyorum. Daha sonra çok uzun süre sonra ne yapmışım diye düşünüyorum . Geçen bir kompresör çalışmıyor diye arızasına bakmaya gittim . İçine bir akıllı röle koymuştum . Yazdığım programı niye yazdığımı ancak eve gidince hatırlayabildim .

Ben,Simensin kurduğu 1,5 km uzunluğun-
daki 220 v AC li kumanda sistemini 110 v
DC ve mini röleye çevirerek ( start edilen
motor,endüksiyon nedeniyle stop edilemi -
yordu.Endüksiyon için,deşarj direnci yap -
mış ! olmalarına rağmen ) saat gibi evla-
diyelik çalıştırdım.Uzun mesafa için,DC ku-
manda , en uygun çözümdür.
( 8 adet 90 kw motor,aynı güzergah idi )

Son düzenleme:
konu hakkında derinleşmek isteyenler için şahane bi dokuman bırakıyorum.
Şöyle iki telli ve üç telli olmak üzere iki bağlantı türü tavsiye edilmiş ama ne mikime derman olacaklarını hala çözemedim . Sıcak başıma vurdu herhalde .
Adsız.jpg

Şöyle iki telli ve üç telli olmak üzere iki bağlantı türü tavsiye edilmiş ama ne mikime derman olacaklarını hala çözemedim . Sıcak başıma vurdu herhalde .Ekli dosyayı görüntüle 99662

yukarıdaki iki şema daha çok uzaktan beslemeli yakından kontrollü devreler için şahane çözümler. konudaki senaryo için diğer önerilerden yararlanılabilir.

Arkadaslar cevaplar için tesekkurler. Bende dc 24 v rölenin sorunu çözeceğini düşünmüştüm ama olmadı bu defa 21v gerilim geliyor nedenini anlamış değilim.yine kontaktör çekiyor. Yeni bir kablo cekip deneyeceğim. 2 damara ihtiyacım var birini bi kablodan diğerini öbür kablodan alacagım. Bencebu sekilde sorun cozulecek.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri