24 Volt 1500 amperlik 24, 0, 24 Trafo güç SARFİYATI ne kadar Olur ?

Merhaba ustalar
Şebekeden 24 volt Dc girip, 24 volt dc, 220 VOLT a çeviren 1500 trafo ile 1.5 kw rezistans Isıtılara Sarfiyat ne olabilir.

Ben fazla elektrik bilgim yok,
220 VOLT şebekesi 48 VOLT olarak kullanmanın bir faydası olur mu sarfiyat açısından

Hayır hiçbir faydası olmaz zararı olur. Daha pahalıya gelir. Hiçbirimizi dinlemeyip bu ekipmanları alıp denemek isteseniz bile fiyatlarını duyduğunuz anda vazgeçeceğinize eminim.

Saygılar...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Akü ile trafo çalıştıramazsınız DC gerilimde trafo çalışmaz dc-ac ye çeviriciler var.Siz ne yapmak istediğiniz tam olarak anlatmıyorsunuz o yüzden sürekli tuhaf sorular soruyorsunuz bu konuda bilgi eksikliğiniz de var düşük voltaj ile bir devre tasarlayıp bundan enerji tasarrufu yapmak istiyorsanız bu şimdilik mümkün değil size tavsiyem elektrikle ilgili forumda çok değişik konular var biraz bilgi edinip öyle araştırma yapın.Eğer niyetiniz sınırsız enerji üretmek gibi bir fikriniz varsa forumda çok kişi bu konuda yazılar yazdı tartışıldı önce bunları bir okuyun

Hocam aslında gördüğüm bir cihaz var, 4 adet 12 Volt 200 Amper akü ile , elektriği olmayan bir yerde , süt sağma makinası , dalgıç pompa , aydınlatma ve birkaç cihazın aynı anda çalıştığını gördüm, cihazın içinde 1 tane 7000 lik 48, 0 48 Transformatör, var ve içinde küçük bir İNVERTÖR elektronik kart ve bu bütün cihazları AKÜ ile aynı anda çalıştırıyorlar, Çalışmasına çalışıyor ama BENİM AKLIMA TAKILAN 4 Adet 200 Amper Akü ile ne kadar süre ÇALIŞABİLECEĞİ bunu gördüğüm ama elektrik ve elektronik bilgim az olduğu için sordum HOCAM KUSURA BAKMAYIN

4 adet akü 12 volt 200 amper akünün gücü 9,6 kw/ saat eder kayıpları hesaba katarsan süre çok daha kısalacaktır.

4 adet akü 12 volt 200 amper akünün gücü 9,6 kw/ saat eder kayıpları hesaba katarsan süre çok daha kısalacaktır.
Siteden bir bilgiye ulaştım yapmış olduğum hesap doğru mudur ?

Akü sayısı x Amperi = Değer1
Değer1 x 20 /100 = Değer2
Değer1 + Değer2 = Kw

4 x 200 = 800
800 x20/100 = 160
800+160 =960 = 9.6 kw mıdr hocam

Buda şu anlamamı geliyor 1 saate 4 adet 200 amper akü maksimum 9.6 kw elektrik verir ve biter

Siteden bir bilgiye ulaştım yapmış olduğum hesap doğru mudur ?

Akü sayısı x Amperi = Değer1
Değer1 x 20 /100 = Değer2
Değer1 + Değer2 = Kw

4 x 200 = 800
800 x20/100 = 160
800+160 =960 = 9.6 kw mıdr hocam

Buda şu anlamamı geliyor 1 saate 4 adet 200 amper akü maksimum 9.6 kw elektrik verir ve biter

bağladığın yükün karekteristiğine göre değişir şahsi görüşüm 30-40 dakikada tamamen boşalır tam yükte

Ne demek istediginizi anlamadim.Neyi merak ediyorsunuz tam yükte değilse dogal olarak akuler daha geç bosalacaktir.Bu dogal bir durum yükün 10 kw değil 1 kw ise akun daha uzun sure besleme yapar

Son düzenleme:
Ya lütfen ne olur 1500A trafo gibi şeyler yamayın, biz teknik insanlarız yazdığınızı önce ciddi sanıyoruz sonra bakıyoruz ki 1500VA demeye çalışılıyor ayrıca kwa diye bişey de duymadım.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri