Orta gerilim kesiciler

• Konbuyu başlatan volcanoos
  • Başlangıç tarihi

criscris

Üye
Teşşekürler paylaşım için şuan staj yapıyorum ve bi yandan staj raporunu hazırlıyorum, çok işime yaradı
:D

Arkadaşlar kesiciler hakkındaki bilgiler gercekten güzel. yinede bir sorum var. sizler olsanız fabrikanıza kesici alacaksınız ama kararsızsınız (sf6 veya vakumlu) hangisini tercih ederdiniz?

opinar

Üye
teşekkürler bilgilerin devamını bekliyoruz...

Atuan

Üye
Kesinlikle vakumlu tercih etmek lazım. Gelişmiş ülkelerde SF6 pek tercih edilmiyor. Ülkemizde de yavaş yavaş emisyon hesapları yapılmaya ve takip edilmeye başlandı. SF6 Kyoto Protokolünde dikkat çekilen bir gaz. Her ne kadar sızdırmazlık testleri yapılsa da bir gün belki testin ertesi günü sızdırma olmayacağını garanti edemeyiz.
Ayrıca her ne kadar insan sağlığı için zararsız denilse de kanser yaptığına yönelik araştırmalar da var. SF6 kesiciler, genellikle ellerinde bu kesiciden fazlaca bulunduran ya da üretimi olan firmalar tarafından ısrarla tavsiye ediliyor ve internette ya da gelen mailler yolu ile vakumluya olan üstünlükleri, ucuzlukları sık sık vurgulanıyor. Ben SF6ların geleceğinin çok uzun ömürlü olmadığı kanaatindeyim. Ama ucuzu seven ülkemde ne olur bilemiyorum.

sf6 gazlı kesiciler iyi ama sorun su ıcındekı gazı göremiyoruz en ufak sızıntı olabilir ve gaz bosalır.buda ilerisi icin risk teskıl etmektedir. cunku olası bir ark da görevine yerine getirmeyecektır

sirfalas

Üye
sf6 gazlı kesiciler iyi ama sorun su ıcındekı gazı göremiyoruz en ufak sızıntı olabilir ve gaz bosalır.buda ilerisi icin risk teskıl etmektedir. cunku olası bir ark da görevine yerine getirmeyecektır
Fs6 gaz normal , düşük ve yetersiz bilgilerini veriyor