220v 10 a şalter [sigorta] 12v de çalışırmı

denizci-88

Üye
herkese iyi günler , ben bir güneş paneli devresi kurdum panelim 340w 12v aküm 1200w toplamda da sistem üzerinde 100w civarı ampul ,prejektör var ve ben 220v 10a şalter kullandım bir şalteri güneş paneli ile şarz cihazı arasına diğer şalterimide lambalar ile şarz kont cihazı arasına attım sorum şu 12v sistemde 220v 10 amperlik sigortalar [şalter] çalışırmı

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
AC devreler için tasarlanan MCB'ler belli şartlarda DC devrelerin korunmasında da kullanılabilir. sigma'nın daha önceki benzer konulardan hatırladığım referans bi dokumanı olacak. ilgilenenler araştırabilir. ayrıca bilindik güvenilir markaların DC devrelerede kullanabilecek MCB'leri de mevcut.

AC ve DC sigortaların karakteristik özellikleri farklidir. Biri diğerinin yerine çalışsa bile kullanmak doğru değildir.
DC kesicilerin maruz kaldığı sabit, ağır akım, AC kesicilerin rms degerlerinden ötürü daha fazla yalitkanlik gerektirmesi vs. konu oldukça geniş.
Doğru malzeme tercihi yapılması esastır.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri