2 adet motoru ileri geri

selçuklu

Üye
2 adet asenkron motoru 2 adet inverterle oransal ileri ve geri çalıştırmak istiyorum bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
oransal ileri geriden kastın nedir biraz detaylandırırmısın yapacağın işi ve invertör markası nedir

potasiyometre bağlayarak istediğin hızda çalışır

motorlara bağlı bir yük olacak mı ??

Burel Elektronik Ltd. Sti. ben bu kartla 1 ana 3 tansiton olarak 4 motororu oransal hareket sağlıyorum.kumaş gerginliğini ayarlamakta kullanıyorum.Üzerindeki trimpotlar ile % de aralığını belirliyorum denemeni tavsiye ederim

Sisteminiz güzelde, arkadaşımız, aynı zamanda geri çalıstırmada yapacak. Geri manevrayı nasıl yaptıgınıza acıklarmısınız..

rölelerle yerlerini değiştirerek yapıyorum ayrıca her bir tansıyon girişine pot bağlıyorum 4 tane pot oluyor kullanmak istediğiniz motora göre değişiyor tabiki .anahız + 3 tane tansıyon %10 tolerans veriyorum ileri giderken ön hız=50 hz arka hız=45 hz geri giderken röleyle tam tersi yapıyorım aı girişlerini yer değiştiriyorum.tansıyon potlarını trimpotla ayarlıyorum %10 üzerine çıkamıyo %10 altınada inemiyor.çok uygulama yaptım böyle

Tefferuata gerek yok bence
birinci inverterin analog çıkışını ikincinin analog girişine bağıla.
İleri geri seçeneği röleli ve ya butonlu ve ya anahtarlı olabilir.
Daha önce yaptığımız bir uygulama ,sorunsuz çalışıyor!
Saygılarımla!

abi ileri geri derken sağa ve sola demek istiyorsun herlde tam anlayamadımda

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri