Iki adet asenkron motorun devir sayılarını eşitleme

sorun olmuyor cnc magazinlerde takım alıp getirip koyuyor demir levhaları kaldırıp tablaya koyuyor . lazer kesiyor spindeli 8 metreye 8 metre tezgahta gezdiriyor .. tabi yazılımda önemli sensörlerde önemli enkoderlerde önemli. bu makinelerin işlediği parçalarda hata yapma oranı 1000 de birden az
Evet haklısınız, ancak küçük işlerde, CNC tezgahlarında zaten bu tür çıft motor bağlama kullanılmıyor.
Ayrıca iki eksenin paralel hareket etmesi durumunda bile Hereket Kontrol (Motion Control) kartları kullanılıyor.
"Multi Motor Drive" bu işlerde kullanılmıyor, CNC de kullanılan güçler buna göre çok düşük.

Multidrive Motor sürücü ve kontrol üniteleri:
Vinçller,
Büyük Asansörler
Uzun Taşıyıcılar (Araç Montaj hatlarında)
Çapraz Taşıyıcı gereken yerlerde kullanılıyor

MMD üreticisi Andritz'den örnek pano görüntüsü

Andritz.png

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Evet haklısınız, ancak küçük işlerde, CNC tezgahlarında zaten bu tür çıft motor bağlama kullanılmıyor.
Ayrıca iki eksenin paralel hareket etmesi durumunda bile Hereket Kontrol (Motion Control) kartları kullanılıyor.
"Multi Motor Drive" bu işlerde kullanılmıyor, CNC de kullanılan güçler buna göre çok düşük.

Multidrive Motor sürücü ve kontrol üniteleri:
Vinçller,
Büyük Asansörler
Uzun Taşıyıcılar (Araç Montaj hatlarında)
Çapraz Taşıyıcı gereken yerlerde kullanılıyor

MMD üreticisi Andritz'den örnek pano görüntüsü

Ekli dosyayı görüntüle 103243
evet masraflı derken bende onu söylüyorum yani sürücü kullansanız bile motion control kullanmak lazım en sağlıklısı o böyle bir sorun vardı ……. limanında vinçte siemense parası yetmedi müşterinin delta aldılar. gerçi biz ayarlayamadık sağolsun geldiler küçük bir motion kontrol ünitesi 2 de enkoder takıp sorunumuzu çözdüler. bence deltayı arayın onlar konuya vakıf. inanın ben o kadar performans beklemiyordum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri