12 uclu 55kw amerıkan motoru bağlantı şekli

ika1986

Üye
saygılar ustalar. Fabrıkada çalişan bir arkadaşim yardım istedi fabrıkalarına yeni gelen amerıkan motorunun klemens kutusunda 12 uç çikmiş numaralı. Bir bağlantı şeması varmış ölçmüş hep kısa devre gösteriyormuş. motorda 55kw bunu yıldız üçgen şeklinde nasıl bağlayacak yardımcı olursanız sevinirim. sahsım 4 kw olanını bağladım ben ama bu büyük, yıldız üçgen olayı var. acaba direk kalkış söz konusu olabilirmi?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
klemenst kutusunda 12 uç daha önce görmedim.
klemenst kutusu ve bağlantı şeması fotosunu paylaşsaydın iyi olurdu
motor AC mi DC mi bunlarıda bilmek gerekir
kolay gelsin

klemenst kutusunda 12 uç daha önce görmedim.
klemenst kutusu ve bağlantı şeması fotosunu paylaşsaydın iyi olurdu
motor AC mi DC mi bunlarıda bilmek gerekir
kolay gelsin 1520612_10152253998344246_506858676_n.jpg ıkınci bir resim atamıyorum usta buraya ama etikete bakılırsa 60 hp beygir gücünde. 230,460,190,380 voltlarla çalişiyor. ac motor.

Son düzenleme:
Klemens kutusunun kapağında büyük ihtimalle farklı gerilimlerde nasıl bağlanacağını gösteren bir şema vardır. Klemens de 12 bağlantılı olup, kendi içinde köprü yapılabiliyor olmalı. Bizim kullandığımız motorlarda köprüleri değiştirerek yıldız veya üçgen yaptığımız gibi.

Motorun etiket,marka ve model bilgilerini resimleyip paylaşabilirseniz çok daha iyi olur.Araştırıp konu hakkında hepimiz ayrıntılı bilgi sahibi oluruz.Verdiğiniz çalışma gerilim değerlerinin hangi bağlantı şekilleri için olduğu önemli.Faz gurubu sargılarını kendi aralarında seri veya paralel yapmak mümkün.
-Seri yıldız
-Paralel yıldız
-Seri üçgen
-Paralel üçgen
Tabi bağlantı şekline göre motorun gücü ve çektiği akımlar değişecektir.ABD de şebekenin 110/190V olduğunu düşünürsek belkide bu motoru ülkemizde üçgen çalıştırmak mümkün olmayabilir.

Ğåçóëüòàò ïîèñêà Google äëÿ http://www.electrical-contractor.net/theory/3dm03.gif

Ğåçóëüòàò ïîèñêà Google äëÿ http://www.practicalmachinist.com/vb/attachments/f10/55711d1343270135-10ee-sitting-my-garage-3-phase-motor-high-voltage.jpg

Yukarıdaki linklerde herşey güzelce anlatılmaktadır.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri