Motorda 12 Adet Çıkış Ucu

H@san

Üye
mrb arkadaşlar...bı motor var bağlayacağım...klemens kapağını açtım içinde 12 adat uc var....moor klemensi ve bağlantı şeması yok....motor 110 kw...ve yıldız üçgen çalıştırılacak...uçları nasıl ayıracağımı bilen bi arkadaş varsa...şimdiden teşekkür ederim..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
motor dahlender mı fren ve termistör varmı onlara bi bak...

selam hasan arkadaşım sana birkaç soru soracağım motor 110 kw ise 12 uç olması normaldir. Senin R-S-T fazlarını motor klamensine bağlaman için avometre (Ölçü aleti) birkere şart kardeşim. Sonra dahlender olabilirde, U1-V1-W1 * Z2-X2-Y2 şeklindede motor giriş ve motor yıldız yada üçgenmi olacağı belirtilmediği için bu bağlantıları biz yapcaz.Çünkü 110 Kw motorun ohmaj değeleri yüksektir, Ayrıca Kalın Teli olduğu için kolay yanmaz

Şimdi motor 4 kutup devir ise 2800 d/d yada üzeri olabilir diye tahmin ediyorum ayrıca Üçgen için 3 tf 54 yıldızda ise 3 tf 52 Kontaktör kullanman gerekebilir. ana kablo 3*95+50 NYY, Motora ise 3*35+16 kablo kullanırız.

Ama şunları sormam lazım kardeş ? Şimdi senin motor üzerinde klamens kutusu mevcut ise bana söylermisin 6üst ve 6 alt mı? Yoksa Direkt klamens kapağı altında 12 ucumu görüyosun Çünkü motor 3kademe Dahlender tipte olabilir.??
Eğer 12 ucu direkt olarak olarak kabloları sülye ile sıkarak 6 no klamens kutusu al ve tak sonra motor stator iç sargı bağlantılarını yapacaksın.Bobinajdan anlarmısın bilmem ama o motorun iç sargı bağlantılarını kısa devre yapcaz.123456 uçları yani, Sonra geriye kalan 6 ucumuz ile bağlantıyı yapacaz... Yıldız/Üçgen yani . Saygılarla

Örnek olarak anlatılmış 9çıkışlı asm motor bağlantısı ve yolverme İnceleyin isterseniz...
https://www.kontrolkalemi.com/forum...-9-cikisli-asenkron-motor-nasil-baglanir.html

mrb arkadaşlar...bı motor var bağlayacağım...klemens kapağını açtım içinde 12 adat uc var....moor klemensi ve bağlantı şeması yok....motor 110 kw...ve yıldız üçgen çalıştırılacak...uçları nasıl ayıracağımı bilen bi arkadaş varsa...şimdiden teşekkür ederim..
motor klemenst kutusunun fotoğrafını çekip ekleyebilirsen daha net fikir verilebilir kolay gelsin
kolay gelsin

tesekkür ederim arkadaşlar.....motor baglantı kapakları altında klemens yok.....sadece uçlar çıkmış...motor yıldız üçgen çalıştırılacak...yangın pompası için bu motor....benim 12 ucu ilk gördüğümde....seri üçgen...paralel yıldız aklıma geldı..yani ilk kalkış üçgen...sonrası yıldız...yıldız kutup sayısı bölüp devrini artırmak...ama şeflerim bu motor yıldız üçgen çalışacak dedilr..panosuda geldi motorun...bildiğimiz yıldız üçgen pano...tam korumalı...bu arada yıldız ve üçgen için ikişer adet 3*70 kablo çekildi....

mrb arkadaşlar...bı motor var bağlayacağım...klemens kapağını açtım içinde 12 adat uc var....moor klemensi ve bağlantı şeması yok....motor 110 kw...ve yıldız üçgen çalıştırılacak...uçları nasıl ayıracağımı bilen bi arkadaş varsa...şimdiden teşekkür ederim.

BÜYÜK İHTİMALLE MOTORUN DAHLENDER OLABİLİR AMA LAMENS UTUSUNUN BİR FOTRAFINI ÇEKERSEN DAHADA İYİ YARDIMCI OLABİLİRİM.

cs tech arkadaşım klemens kutusunda pabuçlanmış 12 uç var....motor klemensi yok...

sn. hasan şu klemens kutusunun fotosunu koyarmısın kardeşim burda herkes çatlıyo bıseyler anlatıcaz dıye.. soyledıgın sekıl bıraz kapalı bır anlatım olmus fotoyuda koyarsan daha anlasılır olur ve daha kolay yardım edılebılır...

tesekkür ederim arkadaşlar.....motor baglantı kapakları altında klemens yok.....sadece uçlar çıkmış...motor yıldız üçgen çalıştırılacak...yangın pompası için bu motor....benim 12 ucu ilk gördüğümde....seri üçgen...paralel yıldız aklıma geldı..yani ilk kalkış üçgen...sonrası yıldız...yıldız kutup sayısı bölüp devrini artırmak...ama şeflerim bu motor yıldız üçgen çalışacak dedilr..panosuda geldi motorun...bildiğimiz yıldız üçgen pano...tam korumalı...bu arada yıldız ve üçgen için ikişer adet 3*70 kablo çekildi....

arkadaşım motor ilk kalkışta üçgen kalkmaz.ayrıca klemens yoksa ona sen klemens varmış gibi üzerindeki kodlama numaralama gibi aydınlatıcı birşeyler vardır.diğer arkadaşlar senden b unu umuyorlar ama sen klemens yok deyip işin içinden çıkıyorsun.yani en azından bir şey bilemiyorsan 6 kablo kalın 3 kablo şu mm2 yada şu renk bu renk diye bilgi verebilirsin.bobinlerin omaj değerlerini yazabilirsin.ne kadar açıklayıcı bilgi verirsen sana dönüş daha fazla bilgi alırsın.bir işi çözmenin en akıllıca yolu sorgulamak vede o kadar ip ucu vermektir asla unutma.ayrıca kontrolkalemi yorumlarını sıkça oku derim

Görebildiğim kadarı ile,arkadaşımız,her konuda aynı yorumu yapıyor.Anlayanlar,kısaca açıklayabilir ise memnun oluruz.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri