12 lik klima soğutma sorunu

cihan0202

Üye
merhabalar. 12lik sunny klimam var. geçenlerde gaz şarjı yaptık. ama klima şu an da yaklaşık soğuk modda 15 dk düzenli çalışmasına ve soğutma yapmasına rağmen belli bir süreden sonra dış ünite ve iç ünite çalışmasına rağmen soğuk hava vermemektedir. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Selamlar
Sistem vakum yapildimi?
Qaz sarji etiket olcusune gore yapildimi?
Voltaj kac filtreler ,serpantinler veya ic fan temizmi?
Sistemde tikaniklik ola bilir.Kolay gelsin

merhabalar. 12lik sunny klimam var. geçenlerde gaz şarjı yaptık. ama klima şu an da yaklaşık soğuk modda 15 dk düzenli çalışmasına ve soğutma yapmasına rağmen belli bir süreden sonra dış ünite ve iç ünite çalışmasına rağmen soğuk hava vermemektedir. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sn.cihan0202;

Aynı cihazı yeni kurulum yaptırdım sıcak çalıştırmada iç ünite ortam ısısına geldikten sonra iç evap fanı duruyor mu?

Benim cihazada sürekli evap fanı dönmeye devam ediyor.

Sayın H:SAHIN ,

kumandanızda fanın modu hangi modda? otomatikmi manualmı manualde herhangi bir hız seçilmiş olabilir.

Sayın, serkan_48 ilginiz için teşekkür ederim.

Genelde otomatik'te çalıştırıyorum. Diğer manüel de denedim yine durmuyor.

Diğer cihazlarımda ( Teba ve Daikın/Siesta ) iç sıcaklığa ulaştığında iç fan duruyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
iç fanın durması gereklidir. ( ısıtma modunda ) eğer durmazsa soğuk üfleme şikayeti ile karşı karşıya kalırsınız. Rahatsız edici bir durumdur. Cihazı kapattığınızda da bu fan durmuyorsa fanı çalıştıran röle yapışmış olabilir. cihazı durdurduğunuzda da fan duruyor ise sorun elektronik kartta gibi görünüyor. aklıma fanın durmaması ile ilgili bir başka sorun gelmiyor. yazılımsal sanırım.

Belki başka arkadaşların başınada böyle bi durum gelmiş olabilir onlarında yorumunu almak lazım.

iç fanın durması gereklidir. ( ısıtma modunda ) eğer durmazsa soğuk üfleme şikayeti ile karşı karşıya kalırsınız. Rahatsız edici bir durumdur. Cihazı kapattığınızda da bu fan durmuyorsa fanı çalıştıran röle yapışmış olabilir. cihazı durdurduğunuzda da fan duruyor ise sorun elektronik kartta gibi görünüyor. aklıma fanın durmaması ile ilgili bir başka sorun gelmiyor. yazılımsal sanırım.

Belki başka arkadaşların başınada böyle bi durum gelmiş olabilir onlarında yorumunu almak lazım.

Fan hızını otomatik e aldığımda hiç durmuyor. Hızlı üflemeye aldığımda ayarlarının ısıyı yakaladiktan sonra duruyor. Sanırım sorunu çözdüm. Tsk.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri