10mA kaçak vs 30 mA

80 li yıllarda Güzin Abla vardı. Rumuz Dertli , Rumuz Terkedilmiş, Rumuz Yalnız Kalp .
Edit : Kontaktör bobinim yanmış mıdır abla ? Seri lamba ile test et kızım .
biliyor musun? gazete dağıtım sektöründe yıllarca çalıştım. hürriyet güzin abla sayesinde satıyordu, posta haydar dümen. zamsalakların çok olduğu yerleri posta gazetesi sayesinde belirliyorduk. ormantikleri de hürriyet sayesinde.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
biliyor musun? gazete dağıtım sektöründe yıllarca çalıştım. hürriyet güzin abla sayesinde satıyordu, posta haydar dümen. zamsalakların çok olduğu yerleri posta gazetesi sayesinde belirliyorduk. ormantikleri de hürriyet sayesinde.
İletişimin çok kıt olduğu zamanları gördü bu ülke. Mesela futbol sevmeyen biri olarak dünya ralli şampiyonası sonuçlarını öğrenebilmek için bir hafta bazen iki hafta beklerdim . Öteki sporlar hakeza . Şimdi öyle bir enformasyon çağında yaşıyoruz ki hiçbirşeyi bilmeme , duymama , görmeme imkanımız yok . Birşeylerin hasretini çekme duygusunu bile kaybettik .

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri