10kw UPS bu 2. cihaz

atlp

Üye
iyi çalışmalar arkadaşlar ve abilerim
fabrikamızdaki server sistemi için 10kw UPS alındı cihaz trifazedir.kitapçıkta 4X16mm kablo kullanın yazıyor ve bizde panodan 4x16mm TTR kablo çekildi trifaze UPS bağlayıp şarteli açınca L1 hattı 270v çıkıyor L2 ve L3 210V düşüyor ve cihaz çalışmıyor.cihazı açmadan nasıl oluyorda böyle birşey yapıyor. UPS bağlı olduğu trifaze şarteli kapatınca fazlar normala dönüyor şarteli açınca Nötr-faz arası gerilim değişiyor. sizce sebeb ne olabilir :(
NOT:şarteli açınca nötr-faz arası gerilim değişiyor ama faz-faz arası gerilim değişmiyor normal gözüküyor.

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bir çok araştırma yaptım ancak henüz bir sonuça varamadım :(

server hemen cihazın yanında fakat 4x16mm TTR kablo 20m mesafede

nötr yerine toprak bağlı olmasın fazlar arası normalse sorunu nötrde ara hem ttr değilde nyy çekseydin daha iyi olurdu slm

nötr hattını kontrol ettim herhangi bir sorun ile karşılaşmadım cihazı açmadan bu değerler görünüyor sadece UPS bağlı olduğu şarteli açınca hemen voltaj değişiyor

Toprak nötr arasını bir ölçer misin? Aralarında kısa devre var mı?

ups topraklamasını şebekeden ayır bağımsız bir topraklama yap.slm

nötr-toprak arasını ölçünce 45v olarak gördüm hemen nötr hattının bağlı olduğu panoya bakınca kabloyu çeken firma nötr hattını baraya bağlamış bu sebepten miş nötr hattını düzenledim cihaz çalıştı voltaçlar normal göründü herkese çok çok teşekür ederim abilerim ve arkadaşlarım

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri