1000w balast

conrad87

Üye
adsız.JPG
merhaba arkadaşlar, işyerinde 1000w lık bi balast buldum.ama böyle 4 uçlu bi balast hiç bağlantı yapmadım.ignitör+balast+lamba bağlantısı nasıl yapılır? daha önce deneyen arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirmi?? teşekkürler...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhaba arkadaşlar, işyerinde 1000w lık bi balast buldum.ama böyle 4 uçlu bi balast hiç bağlantı yapmadım.ignitör+balast+lamba bağlantısı nasıl yapılır? daha önce deneyen arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirmi?? teşekkürler...

genel olarak bağlantılar aşağıdaki gibidir. ama sizin resimdeki PElsan balast ise biraz farklı gibi. balastın üzerinde şekil var neyini anlamadınız?

ZRM yazan ateşleyici, siyah dikdörtgen balast ve diğeri lambadır.

q5kwb.jpg

2 girişli balastlar gönderdiğinz resimdeki gibi bağlanıyor.ama bu biraz farklı.acaba boşta uç falanmı kalıyo anlamadım.

Difaze Olabilir mi ? çalışma gerilimi ne yazıyor

Ekli dosyayı görüntüle 12479
Kardeş neresi 4 giriş? 2 giriş 2 çıkış olmasın :) Üzerindeki şemanın doğru dürüst resimlesen yardımcı olacağız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elinizdeki balast, üç uçlu balasttır. Kit halinde gelmiştir büyük bir ihtimalle. Üzezrindeki şekle göre bağlantı yaptığınızda sorunsuz bir şekilde çalışır. Özelliği ise, kiti pano içerisinde bırakıp, sadece armatür ve ampulü direğe monte edebilirsiniz. Olası balast, ateşleyici arızalarında direğe çıkmanıza gerek kalmaz. Hali hazırda 80mt mesafede yanan iki adet armatürümüz mevcuttur.

bizdede pelsan 1000 w nav balast ve 3 uçlu mzn 1000/2000 igntor var bağlanmaz dedıler ama bağladık çalıştı söyle oalcak
faz balastın line ucuna girecek
balasttakı ıgn ucundan ıgnatördeki b ucuna
ignatordekı lp ucu lambaya
ıgnatordekı n ucu lambanın dger ucuna ve nötre gidecek olay bu kadar basıt ıc mekanda 220 6a lık sıgorada denedık 10 snye sonra sıgortalar attı ama calıstı sımdı dırege cıkıp montaj yapılacak

Ekli dosyalar

• BALAST A.jpg
    BALAST A.jpg
    48 KB · Görüntüleme: 84
Kafanızdan farklı algoritmalar üretip bu balast yerine bu , felanca ignatör yerine şu iş görüyor deyip uygulama yapmaya kalkmayın. Üreticinin önerdiği devre elemanlarını ve şemasını kullanın. sonra bu balast neden yandı bu ampulünde ömrü amma kısaymış der durursunuz.

Elinizdeki balast, üç uçlu balasttır. Kit halinde gelmiştir büyük bir ihtimalle. Üzezrindeki şekle göre bağlantı yaptığınızda sorunsuz bir şekilde çalışır. Özelliği ise, kiti pano içerisinde bırakıp, sadece armatür ve ampulü direğe monte edebilirsiniz. Olası balast, ateşleyici arızalarında direğe çıkmanıza gerek kalmaz. Hali hazırda 80mt mesafede yanan iki adet armatürümüz mevcuttur.
Bu şekilde bağlantı yaparak lamba maksimum kaç metre mesafede çalıştırılabilir? Ayrıca kablonun ekstra biz özelliği olması gerekir mi? Kesiti ne olmalıdır?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri