Sodyum buaharlı ampul direkt elektriğe bağlanırsa ne olur(Balast ve ignitör olmadan)

Hocam peki ben geceden açık bıraktım diyelim sorunluysa ne olur sigorta mı atar ampul mü patlar
Sigorta atar.
Ben 12 yaşlarımda balastsız floresan denemiştim. Ateşlemeyi çakmak manyetosu ile yapmıştım. Sigorta atmıştı. :)
 
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bir saat bile yansa belli olmaz. Gece sabaha kadar yanar mı ona bakmak gerekiyor. Ha sabaha kadar yanarsa , zaten bir sorun yoktur.
Abi peki benim balast ve ignitör 250W metal halideye uygun. Buna içten ateşlemeli metal halide takarsak olur mu bu durumu tecrübe eden kimseyi bulamadım.
 
Arkadaş, senin balast ve ateşleyici hem sodyum hemde metal ampuller için uygun. Senin sorunun nedir. Elindeki balast ateşleyici ve ampul normal bir şekilde çalışıyor mu?çalismiyor mu?
 
Arkadaş, senin balast ve ateşleyici hem sodyum hemde metal ampuller için uygun. Senin sorunun nedir. Elindeki balast ateşleyici ve ampul normal bir şekilde çalışıyor mu?çalismiyor mu?
Abi evet uyumlu. Fakat bu içten ateşlemeli metaller oluyor klasikte 2 elektrot içten ateşlemede 3 elektrot var. Ben bu içten ateşlemeyi taksam benim sisteme ignitör olduğu için bozar mı.
 
Hocam General Electric arc250/T/H/960 Metal Halide aldım inş sorun çıkarmaz patlamaz benim sistemde
 
@tknsyn Hocam valla arc250 metal halide taktım çalışıyor çok güzel. fakat bendeki dikey sistem onu yataya geçireceğim
 

Forum istatistikleri

Konular
128,405
Mesajlar
917,330
Kullanıcılar
450,311
Son üye
AYHAN2016

Yeni konular

Geri
Üst