1000w balast

Bu şekilde bağlantı yaparak lamba maksimum kaç metre mesafede çalıştırılabilir? Ayrıca kablonun ekstra biz özelliği olması gerekir mi? Kesiti ne olmalıdır?

Güzel soru geçmişte buna benzer bir sorun yaşamıştım. Balastların panoda olmasında hiç bir problem yok. Bir noktada 20m'lik direklerde ateşleme sorunu yaşadığımız için ignatörleri armatüre aldık. Başka bir yerde 30m'lik asansörlü direkte de balastları panoya ateşleyicileri armatüre aldık.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
bizdede pelsan 1000 w nav balast ve 3 uçlu mzn 1000/2000 igntor var bağlanmaz dedıler ama bağladık çalıştı söyle oalcak
faz balastın line ucuna girecek
balasttakı ıgn ucundan ıgnatördeki b ucuna
ignatordekı lp ucu lambaya
ıgnatordekı n ucu lambanın dger ucuna ve nötre gidecek olay bu kadar basıt ıc mekanda 220 6a lık sıgorada denedık 10 snye sonra sıgortalar attı ama calıstı sımdı dırege cıkıp montaj yapılacak
BU SEKIL BAĞLANTIDA 10 SANIYE YANIP SÖNDU CALISMADI IGN YAZAN KABLOYU LP YE BAĞLAYIN BU SEKILDE DENEDIK ÇALIŞTI .C.TESI YAZMISTIM 2 GÜNDÜR SORUN YOK

Kafanızdan farklı algoritmalar üretip bu balast yerine bu , felanca ignatör yerine şu iş görüyor deyip uygulama yapmaya kalkmayın. Üreticinin önerdiği devre elemanlarını ve şemasını kullanın. sonra bu balast neden yandı bu ampulünde ömrü amma kısaymış der durursunuz.
ARKADAŞIM BOŞ BOŞ KONUŞMA ELIMIZDEKI MALZEMEYE GÖRE YAPTIKEMİR DEMİRİ KESER MATIĞINI BILMIYORSUN ONDAN KOLAY GELIYOR BEN BILMIYORMUYUM BALASTA GÖRE MALZEME BULMASINI
ELIMDE MZN 100/2000 VAR DEDIK PELSAN BALAST VAR BUNDA FHILIPS S-1 S-2 BALAST KULLANILMASI GEREKIYOR YOK AMA YOK ALINMIYORDA BASINDAKI AMIR YAPACAKSIN DEDIGINDE ÇÖZÜM ÜRETMEK ZORUNDA KALIYORSUN
GELELIM İŞİMİZE AYRICA 4 UCLU BALAST DEGIL BIRI ZATEN BOŞ UST KAPAGI ACTIGINDA BAK YAN YANA IKI UCU OLTUGUN YERDE VAR DIGERI BOŞ SEKLE GORE BAĞLANTI YAPILDIGINDA ÇALIŞIYOR

28 ADET 30 MT DIREKTE LAMBALARIMIZ VAR BALAST VE ATESLEYICILER DIREKTE MEAQFE KISA

Terbiyenizi takının boş konuştuğum falan yok. Yaşadığım tecrübeyi aktarıyorum. Senin işi nasıl yaptığında beni hiç ilgilendirmiyor!
28 yıldır bu mesleğin içindeyim çevremde balastı ayrı, ignatörü ayrı kullanıp farklı varyasyonlar üretmeye çalışan ve abi bu ampul neden yandı ateşleyici bozuldu yardım et diyenlerle çok uğraştım ben. İllada elimdekini kullanacağım dersen sonuçlarına katlanırsın bu kadar basit.

Son düzenleme:
28 ADET 30 MT DIREKTE LAMBALARIMIZ VAR BALAST VE ATESLEYICILER DIREKTE MEAQFE KISA
Forumda büyük harfle mesaj yazmak yasak, emirlere uyduğun gibi kurallara da uy! Sataşmak yerine farklı kelimelerle anlatabilirdin veya ilk mesajında belirtirdin amirinin emrini!

Terbiyenizi takının boş konuştuğum falan yok. Yaşadığım tecrübeyi aktarıyorum. Senin işi nasıl yaptığında beni hiç ilgilendirmiyor!
28 yıldır bu mesleğin içindeyim çevremde balastı ayrı, ignatörü ayrı kullanıp farklı varyasyonlar üretmeye çalışan ve abi bu ampul neden yandı ateşleyici bozuldu yardım et diyenlerle çok uğraştım ben. İllada elimdekini kullanacağım dersen sonuçlarına katlanırsın bu kadar basit.

Phılıps,kendi malı dışında olan balast ve ateşleyilerin,ampullerinde kullanılmasının uygun olmayacağını
söyler.

Phılıps,kendi malı dışında olan balast ve ateşleyilerin,ampullerinde kullanılmasının uygun olmayacağını
söyler.

Abi benim burda asıl anlatmak istediğim ve farklı varyasyonlar deneniyordan kastım. Metal halide yerine sodyum buharlı ampul balast kullanımı ve çeşitli ignatörlerin denenmesi durumuydu. Yani çevremde deneme yamulma yöntemi yapıp sonra yardım isteyen çok oldu. Yani doğru ürün ama farklı markaların birleşimi işin daha ince detayı kaldı ki siz bunun bile sakıncalı olacağını söylüyorsunuz. Haklısınız.

Kafanızdan farklı algoritmalar üretip bu balast yerine bu , felanca ignatör yerine şu iş görüyor deyip uygulama yapmaya kalkmayın. Üreticinin önerdiği devre elemanlarını ve şemasını kullanın. sonra bu balast neden yandı bu ampulünde ömrü amma kısaymış der durursunuz.
hala yaptığımız bağlantı çalışıyor bir kaç kere oda yolda 1 kere lamba kesti oda normal

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri