-100 ve -150 derece arası soğutma

demonblade

Üye
Arkadaşlar

50'ye 50 cm
derinlik : 10 cm

bu özelliklerde metal bir kutu düşünün. bu kutunun tabanı da metal olacak. üst tarafında kapak olacak.

ve içindeki, tabanı diye bahsettiğim metal -150 dereceye düşecek. böyle bir soğutmayı nasıl çözebiliriz.

ben bunu gaz ile yapmak istiyorum.
hatta -100 ve -150 derece arası ayarlanabilir bi cihaz olursa çok daha güzel olur.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba @demonblade ,
Çalışmak istediğiniz sıcaklık kriyojenik bölgedir. Buhar sıkıştırmalı sistemlerle bu sıcaklığa düşemezsiniz. Helyum yada nitrojen kullanmanız lazım. Ayrıca kullandığınız sistemi de çok iyi bir şekilde yalıtmanız lazım.
Forumda daha önce bu konuyu konuşmuştuk.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/kriyojenik-soğutma-için-önerileriniz-50-kelvin-220-c.103443/
İyi çalışmalar.

Merhaba deltas,

ben bu makinenin hazırını çin sitelerinde buldum fakat, çalışma alanı dar. bize 40 a 30 gibi biryer lazım.

(hani şu kız istemeye giderken götürülen çikolata kutuları gibi :) )

çin sitelerindeki makinede gaz var, sadece fişe takın diyor. aynı cihazın bir de azotlu olanı var. ben kafayı gaz ile (kompresör) çalışana taktım.

Makinanin web adresini verebilirmisiniz?
Azot ,helyum,nitrojen kullanılarak yapılabilir. Ancak buhar sıkıştırmalı sistemler bu kadar düşük sicakliklarda (uzun dönemde) kullanılmıyor. O sıcaklıkta gaz ve kompresör varmı araştırmak lazım.

https://tr.aliexpress.com/item/150C...32781660558.html?spm=2114.49010308.4.7.V9dcbw

bu cep telefonlarında kullanılıyormuş. özelliklerinin olduğu fotoya bakarsanız daha net bi bilgi edinebilirsiniz. ilanda var. sadece prize takın diyor. nitrojen falan ihtiyacı yok diyor.

bu adamla konuştum skype dan. o da buzdolabı mantığı ile çalışıyor diyor bana.
ki zaten ben de cihazı tek seferde en fazla 1 dakika çalıştırıcam. 2 günde bir, bir belki 2 veya 3 dk olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
KAskat sistem olabilir mi birden fazla kompesör?

merhaba @by lent tabiki, bana 50 cmlik kare bi alan, ve derinliği 10 ya da 15 cm olan alanı -150 ye indirsin. yeterli :)

bu konuyu baştan sona okudum. konu sonuna doğru tamamen ölçüme kaymış. çalışmayı yapan arkadaş, o sıcaklığa inmiş mi ? ne olmuş, hiç belli değil. karışık geldi çok.
@by lent propan gazı hakkında ne düşünüyorsunuz acaba ?? sağlayabilir mi bu sıcaklığı

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu konuyu baştan sona okudum. konu sonuna doğru tamamen ölçüme kaymış. çalışmayı yapan arkadaş, o sıcaklığa inmiş mi ? ne olmuş, hiç belli değil. karışık geldi çok.
Sensör arayışındaydı bir de o sıcaklığa peltierle sağlayabileceğini düşünüyordu bunlarla mümkün olmayacağını anladı ve vazgeçildi yapmadı.
@by lent propan gazı hakkında ne düşünüyorsunuz acaba ?? sağlayabilir mi bu sıcaklığı
Tehlikelerinden bahsetmeye gerek yok sanırım, sanmıyorum bu denli verimli olsa endüstride ve piyasada görürdük.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri