şamandıra kumanda devresi

Birde buna bakın isterseniz...
1-Seviye yükselip Swich kapanınca kontaktör çeker ve Swich'i mühürler.
2-Bu esnada Swich'in normalde kapalısı açtığı için zr enerjisizdir.
3-Su seviyesi düşünce Swich NO açılr NC kapanır ancak Mühürleme olduğu için çalışma devam eder. Aynı zamanda ZR enerjilenir.
4-ZR sürresi sonunda Kontakları konum değiştirerek NC sini açar ve komple enerjiyi keser.
Su seviyesi tekrar yükselinceye kadar...

çok güzel düşünmüşsünüz.Seviye switchten aşağı inene kadar boşuna zaman rölesi devreye girmemiş olur.
Fakar diğer türlü yapıldığında , arıza durumlarında bir avantajınız olur.Diyelim ki switch bozuldu , takılı kaldı( ya da şamandıra bir şekilde takıldı). Bu durumda , zaman rölesi , bir süre sonra devreyi kapatacağında dolayı , motoru kurtarmış oluruz.
Yanlız fazla üstünde düşünmedim( uyku saatim geldi :) ) Belki bu devrenin de ,diğer devreye göre avantajı vardır.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
selam arkdaşlar ben süreç ölçüm dersinde manyetik limit anahtarının yapımı ve kullanımı ile ilgili ödev aldim bana yardımcı olcak bi kaynak bi bilgi elinizde varsa paylaşabilirmisiniz playa_cin@hot.. adresim şimdiden teşekürler

sa arkadaşlar benim size sole bir sorum olacak bir tane portatif yük asansörü var bu asansörğ yapan adam 3 adet kontaktör bir adet termik kullanmış sorum şu 3 adet siviçh var biri asansörün kapısını kapatınca asansör yukarı veya aşağı basınca çalışıyor kapı açık olunca duruyor çalışmıyor biri yukarıda durdurmak için diğeride aşa yere vurmasını durdurmak için asansör su ana çalışıyor ancak 2 adet kablo boşda onlarda üs katın siviçinin kablosu bu siviçhi nere bağlayacamı bi türlü bulamadım arkadaşlar yardımcı olurmusunuz

slm arkadaslar ben sıvı sevıye kontrolu ile ilgili bır calısma baslattım teknık dokumanlarım hazır fakat sıvı sevıye kontrolunu anlatacak vıdeo veya bır sumulasyon arıyorum fakat bulamıyorum acaba sızlerin bıldıgınız ve yatta elinizde hazırda varsa paylasa bılırmısınız. şimdikten tşk.iyi gunler...

Forum istatistikleri

Konular
128,608
Kullanıcılar
450,608
Son üye
cemaliev

Yeni konular

Geri