Şofben kablom da nötr kabloda enerji var

Monofaze kesit çizelgesi: Güç 7 kw Akım 32A kesit 2,5 mm taşıyabileceği uzaklık 15 mt. U:220 V.
Siz bunu nereden okuyorsunuz . Allah aşkına bir paylasinda ülke ekonomisi kara geçsin.

Yaklaşık 10m var sigorta ile şofben arasında galiba bu sürekli tekrarlayacak şimdi ben daha o küçük sofbenle uğraşmiyayim da elektrikli termosifon takayım en iyisi ama şu nötr kablom sönmüyor:)) sigortayı kapatınca sönüyor o elektrikli termosifon bu şekilde yormaz dimi sistemi
Sigortayı indirdiğinizde nötr kablosundaki ışık sönüyorsa sigortadan nötr geçirmek gibi bir saçmalık yapmış olabilirler mi acaba?
Şofben diğer cihazlara göre çok daha tehlikelidir. Topraklama olmazsa affetmez, hele sıfırlama varsa onu hiç affetmez.
TTR Kablo ve gevşek bağlantıyı affetmez, İnce kabloyu affetmez.
Benim tavsiyem sayacın çıkışından 2P 30mA/40A Kaçak Akım Koruma Rölesi alıp onun çıkışından da 32A W Otomat ile 3x2,5mm Antigron kablo ile sadece şofben için özel kablo çekilmeli ve bağlantılar muhakkak klemens ile yapılmalı.
Kesinlikle yoksa toprağa topraklama kazığı çakılmalı (6mm kablo ile olursa iyi olur. Veya daha yüksek kesit ile hem mutfak hem banyonun tamamına topraklama hattı çekilir.)

Adsız 3.png
Adsız.png

Hatta ben bile 27 diyerek sallamışım . Boru içindeki kablo akım taşıma kapasiteleri işaretlidir efendim . İki farklı kaynaktan paylaştım .

Redüksiyonu da dikkate alın demiş . Sanki kablo tavasından gidiyor normalde kablolar .
Burada başka bir mevzuda var kimsenin dikkatini çekmeyen . Kesinlikle cihazın kendi duş başlığı dışında duş başlığını kullanmayın demiş . Farklı duş başlıkları su kapatıldıktan sonra suyun cihaz içinden boşalmasını ve su swiçlerinin açılmasını engelleyebilir . Bu durumda dandik bir ani ısıtıcısı güzel bir yangın çıkartabilir . Biraz kaliteli marka olanlarında bunun için de önlemler var . Aşırı ısınma da termik açıyor .

Bu konuda,ben de Sn.kral kobraya katılıyo-
rum.Bu aletleri eve sokmaya müsade eden-
leri falakaya yatırıp,80 değnek vurula.;)
80 sopa x 13 yıl kaç yapar baba . Tam o kadar süre kullandım devlet lojmanında . Topraklamasini da galvanizli su borusundan kazık hazirlayıp kendim yaptım. Bina da topraklama mi ? Saçmalamayın, tabi ki yok .

Son düzenleme:
Yahu millet işler daha da tuhaflasti. Nötr şofben kablosunu nötr hattından cikarmama rağmen halen nötr kablosunda enerji var
Sigortayı indirdiğinizde nötr kablosundaki ışık sönüyorsa sigortadan nötr geçirmek gibi bir saçmalık yapmış olabilirler mi acaba?
Şofben diğer cihazlara göre çok daha tehlikelidir. Topraklama olmazsa affetmez, hele sıfırlama varsa onu hiç affetmez.
TTR Kablo ve gevşek bağlantıyı affetmez, İnce kabloyu affetmez.
Benim tavsiyem sayacın çıkışından 2P 30mA/40A Kaçak Akım Koruma Rölesi alıp onun çıkışından da 32A W Otomat ile 3x2,5mm Antigron kablo ile sadece şofben için özel kablo çekilmeli ve bağlantılar muhakkak klemens ile yapılmalı.
Kesinlikle yoksa toprağa topraklama kazığı çakılmalı (6mm kablo ile olursa iyi olur. Veya daha yüksek kesit ile hem mutfak hem banyonun tamamına topraklama hattı çekilir.)
Ya valla yapmışlar sanırım bir sigorta da nötr kablosu var sanırım sana fotolu filan çeksem bana yardımcı olur musun

Son düzenleme:
Foto yayinlayin kablolar üzerine açıklamaları gösterin veya yazın
Ölçümü ne ile yaptınız
Ölçü aleti ise değerler nedir?

Forum istatistikleri

Konular
128,472
Kullanıcılar
450,424
Son üye
mariam

Yeni konular