Şofben kablom da nötr kabloda enerji var

aytekinx

Üye
Nötr kablomda enerji var. Faz kablosunu çıkarsam da sadece nötr u nötr portuna takınca dahi çok cılız bir şekilde sofbenin güç ışığını yakıyor. Ne yapmam gerekli aynı zamanda bu nötr kablosunun ilk vukuati değil ilk önce iç tesisattan bağlı idi şofben şimdi ana sigorta kutusundan direk çektik burası köy yeri olduğunu için bunu kullanmak zorundayız bu yüzden bunun tamirine yönelik öneriler bekliyorum. İlgilenlere şimdiden teşekkürler:))

Toprak baglantisi yoksa o sofbeni sakin ha kullanayım demeyin..mümkünse bir adet kaçak akım rolesi sadece şofben için taktirabilirsniz..kablo kesitiniz en az 4 mm olmalı..sigortası 32 amper olmalı..

Toprak baglantisi yoksa o sofbeni sakin ha kullanayım demeyin..mümkünse bir adet kaçak akım rolesi sadece şofben için taktirabilirsniz..kablo kesitiniz en az 4 mm olmalı..sigortası 32 amper olmalı..
Felesefedeki ideal evren kavramları gibi olmuş . Genelde 2,5 luk kabloyla ve kömür olmuş tesisatla biter bu aşkın sonu çoğu zaman . Hadi erkekler 5 dakikada yıkanır çıkar idare eder ama kadınların şampuan düşmanı suyla arınmak bilmeyen saçları bu işlerin sebebidir :)

Biz 7000w w dayanacak bi kablo dedik 3*2,5mm bi kablo verdi işin tuhafı hani evlerde bu kabloların toplandığı bi yer varya b harfi ile başlıyordu he oradan dağılan bütün prizler bozuldu hepsinin fazında enerji var ama çalışmıyorlar su anda onlarda yani onlarla bir bagi da yok sofbenin halbuki şu anda eski tesisatta vardı tabii benim asıl sormak istediğim neden nötr kablosuna indukleme yapıyor

Biz 7000w w dayanacak bi kablo dedik 3*2,5mm bi kablo verdi işin tuhafı hani evlerde bu kabloların toplandığı bi yer varya b harfi ile başlıyordu he oradan dağılan bütün prizler bozuldu hepsinin fazında enerji var ama çalışmıyorlar su anda onlarda yani onlarla bir bagi da yok sofbenin halbuki şu anda eski tesisatta vardı tabii benim asıl sormak istediğim neden nötr kablosuna indukleme yapıyor
İnduklemeyi minduklemeyi bırak evi yakacan haberin yok.bi tane adam akıllı bı elektrikci bulup tesisatı revize ettir.bu işin sonu kötüye gidiyor benden söylemesi.

Şofbenin ihlas tipi ufak sanırım. 7000 wat yani 7 kw daire içindeki sigorta ile şofbenin arası kaç metre? 32 A ve 3x2,5 antıgron kablo rahatlıkla yeterli olur. Senin yapacağın iş sigorta kutusunda ki nötrleri saglam bir şekilde bağlamandır. 4 mm kablo çekersen saat'a giden kolon hattınnı da değiştirip 3x6 mm yapman gerekir.Binada topraklama varmı yoksa olması şarttır. Nötr de elektrik olması kabloların bağlantısında sorun var demektir.
Dışarıdan gelen kabloları sayacın bağlantıları tüm buatların bağlantısı temiz elden geçmelidir. Kaza geliyorum demez. TEDBİR ALMAK KAZADAN UCUZDUR.

Dostum notr kablonuzda gevşeme olabilir. Bunun sonu iyi bitmez tesisati kontrol ettirmeniz duzeltmeniz lazim.

Şofbenin ihlas tipi ufak sanırım. 7000 wat yani 7 kw daire içindeki sigorta ile şofbenin arası kaç metre? 32 A ve 3x2,5 antıgron kablo rahatlıkla yeterli olur. Senin yapacağın iş sigorta kutusunda ki nötrleri saglam bir şekilde bağlamandır. 4 mm kablo çekersen saat'a giden kolon hattınnı da değiştirip 3x6 mm yapman gerekir.Binada topraklama varmı yoksa olması şarttır. Nötr de elektrik olması kabloların bağlantısında sorun var demektir.
Dışarıdan gelen kabloları sayacın bağlantıları tüm buatların bağlantısı temiz elden geçmelidir. Kaza geliyorum demez. TEDBİR ALMAK KAZADAN UCUZDUR.
2.5 kablonun akım taşıma kapasitesi 27 amper . Herhalde biliyorsunuzdur. 7000/220 = 32 amper Bu rahatlıkta bir anormallik var .

Yaklaşık 10m var sigorta ile şofben arasında galiba bu sürekli tekrarlayacak şimdi ben daha o küçük sofbenle uğraşmiyayim da elektrikli termosifon takayım en iyisi ama şu nötr kablom sönmüyor:)) sigortayı kapatınca sönüyor o elektrikli termosifon bu şekilde yormaz dimi sistemi

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri