ŞOFBENİN DE FAZ-NÖTR-TOPRAK NASIL BULUNUR

pardon 3x2.5 nym yeterlimi demek istediniz burayı netleştirirmisiniz

Yetkili servisinin kullandığı budur. uzun süreli kullanımda ısınma yapabilir belki, akım taşıma kapasitesi tablolarına bakarsanız kaldırmaz demeniz normal ama hem servisinin kullandığı kablo olması sebebi ile hemde çalıştığım dönem boyunca tek bir kablo arızası ve sorunu görmemiş olmam sebebi ile yeterli diyorum.

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Yetkili servisinin kullandığı budur. uzun süreli kullanımda ısınma yapabilir belki, akım taşıma kapasitesi tablolarına bakarsanız kaldırmaz demeniz normal ama hem servisinin kullandığı kablo olması sebebi ile hemde çalıştığım dönem boyunca tek bir kablo arızası ve sorunu görmemiş olmam sebebi ile yeterli diyorum.

sayın aakerim şofben servislerinin hiç bir zaman 3x2.5 dan daha ağır kabloyu taşımadığını hepimiz biliyoruz hem yükden hemde fiyattan kaçmak için olduğunuda tahmin etmek müneccim olmamızı gerektirmez 22 yıllık meslek hayatımda 3x4 den düşük kablo bağlamamış tavsiye etmemiş ısrar edenlerinden yakasını bırakmamışımdır gerilim düşümü hesabı yaparsanız 10 mt mesafede 4 lük nym kablonun 2.8 gibi bir gerilim düşümü yaptığını ve bunun çok sakıncalı olduğunu görürsünüz kaldıki 10 mt mesafede 7000 wat ın 3x6 olması gerekirken biz hala sizin 3x2.5 kablonuza takılmışız şuanda bile yeni yasalarla şofben servisleri kesinlikle 3x4 olmadan şofbeni bağlamamaktadır 3x4 istemeniz yada bağlamanız size ne zarar getitir lütfen konuyu tekrar düşüp irdeleyin servislerle görüşün.

şoben uçları sdandart olarak kahve veya kırmızı faz mavi nötr sarıyeşilde topraklama olur

sayın aakerim şofben servislerinin hiç bir zaman 3x2.5 dan daha ağır kabloyu taşımadığını hepimiz biliyoruz hem yükden hemde fiyattan kaçmak için olduğunuda tahmin etmek müneccim olmamızı gerektirmez 22 yıllık meslek hayatımda 3x4 den düşük kablo bağlamamış tavsiye etmemiş ısrar edenlerinden yakasını bırakmamışımdır gerilim düşümü hesabı yaparsanız 10 mt mesafede 4 lük nym kablonun 2.8 gibi bir gerilim düşümü yaptığını ve bunun çok sakıncalı olduğunu görürsünüz kaldıki 10 mt mesafede 7000 wat ın 3x6 olması gerekirken biz hala sizin 3x2.5 kablonuza takılmışız şuanda bile yeni yasalarla şofben servisleri kesinlikle 3x4 olmadan şofbeni bağlamamaktadır 3x4 istemeniz yada bağlamanız size ne zarar getitir lütfen konuyu tekrar düşüp irdeleyin servislerle görüşün.

açıkçası benim 3x2,5 dememe takılmanıza gerek yok ihlasın şofben servisi o çalışma sistemi ve bağlantı yöntemi ile 2000 yılında tse belgesi ve iso 9001 belgesi aldı :) siz asıl ona takılın. Doğrudur veya yanlıştır dediğim gibi 3 yıl çalıştım ve en ufak bir kablo sorunu görmedim. uzun süreli çalıştırılmadığından olabilir 7 ay arıza bölümünde çalıştığımı o zaman kablo kesitinin sorun olabileceğini üstlere ilettiğimi de belirteyim.

Forum istatistikleri

Konular
128,613
Kullanıcılar
450,617
Son üye
Fatih Gültekin

Yeni konular

Geri