Şarjlı vidalama şarj aleti sorunu

AEG nin eski model bir şarjlı matkabını buldum 9,5 volt bende 12 voltluk şarjlı matkap bataryası var her iki bataryanın kutuları farklı ben diyorum ki bu bataryaların kutularını açayım içlerindeki pilleri değiştireyim çalışır mı?Ben bu sene aeg marka şarjlı matkaplara hayran kaldım bir kaç yerde kullandım ve çok beğendim bu bulduğum eski model ama AEG buyüzden çalıştırayım diyorum

Calismasi lazim Cuneyt abi,

En guzeli iki bataryayida acalim icindeki pilleri ve modellerini tesbit edelim. Ona gore uygunmu degilmi karar verelim.

Bazen bazı markalarin pilleri farkli boyda olabiliyor. O zaman diger pilleri icine sığdırmak sorun olabiliyor.

AEG nin eski model bir şarjlı matkabını buldum 9,5 volt bende 12 voltluk şarjlı matkap bataryası var her iki bataryanın kutuları farklı ben diyorum ki bu bataryaların kutularını açayım içlerindeki pilleri değiştireyim çalışır mı?Ben bu sene aeg marka şarjlı matkaplara hayran kaldım bir kaç yerde kullandım ve çok beğendim bu bulduğum eski model ama AEG buyüzden çalıştırayım diyorum
Eski modeller ni-cd tip pillere sahip oluyor. Yenileri için şarj cihazında da modifiye veya yenisi gerekli Abi.

Serkan abi baska bi önerin varmı?

Calismasi lazim Cuneyt abi,

En guzeli iki bataryayida acalim icindeki pilleri ve modellerini tesbit edelim. Ona gore uygunmu degilmi karar verelim.

Bazen bazı markalarin pilleri farkli boyda olabiliyor. O zaman diger pilleri icine sığdırmak sorun olabiliyor.
Her iki pili açıp bakayım içine
Eski modeller ni-cd tip pillere sahip oluyor. Yenileri için şarj cihazında da modifiye veya yenisi gerekli Abi.
Farklı cins pil olsa bile voltajı yakalasam çalışmaz mı Bülent?

Serkan abi baska bi önerin varmı?

Dostum,

Yapilacak 3 yol var. Biri pilleri alip kendin gruplayabilirsin. Veya pilleri pil firmalarindan yaptirabilirsin en son olmadi mi gidip bataryanin yenisini alabilirsin.

1 pilleri kendin alabilirsin ancak gruplamada puntalama yapamazsan nasil gruplayabilirsin bilemiyorum. Sakin lehimleme onerisi ile kimse gelmesin piller bozuluyor.

2 pilleri bir firmaya yaptirabilirsin kendi yapmandan biraz daha pahaliya maal olur nihayetinde iscilik ve kar gudecektir.

3 sifir batarya alabilirsin en pahali yontemdir.

@c.berkan sadece voltaji yakalamak yetmiyor sorun pil turleri arasindaki sarj farkliliklari. Bir nikel pil ile liryum pillerin sarj teknikleri farklilik gostermektedir. Bu nedenle mesela nikel pilden lityum pile donebiliriz ancqk sarj tekniginide degistirmemiz gerekmektedir.

Serkan abi lehimleme pilleri bozuyormu?
Alla alla ben o şekilde yaparim diye dusundum
Peki bu puntalama işlemini kimler yapar?
Yada nasi yapiliyo
Bi arastiririm

Abiler pilci bi firmayi aradim
Bana dediki
O bataryada kart var
O yapma pilleri calistirmaya bilir dedi
Hani ben şimdi 350 tlye ypar sana yollarim
Ama calismasina garanti veremem dedi

Abiler pilci bi firmayi aradim
Bana dediki
O bataryada kart var
O yapma pilleri calistirmaya bilir dedi
Hani ben şimdi 350 tlye ypar sana yollarim
Ama calismasina garanti veremem dedi

Acmistiniz bir daha dikkatlice bakin bakalim icinde kart varmi? 350 tl ÷ 12 = 30 tl pil basi 30 tl yapiyor. Ortalama bir fiyat.

Kolay gelsin.

Bataryanın yenisi ne kadar ki?

Okla gosterdigim kartmıs abi
Sıfırıda 930 tl
Screenshot_20181129-214804.jpeg

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan