Şarjlı vidalama şarj aleti sorunu

qanqi

Üye
Merhabalar arkadaslar
Hilti marka şarjlı takımım var ve 3 adette batarya var
3 senelik urun ama calişması iyi durumda
Yanlız artık şarjları bitmek uzere
Çok dayanmıyor
Internette bu bataryalara uygun pilleri yapiyorlar ama sanirim maliyetli biraz
Benim yapmak istedigim olay şu
Ben bataryayı şarj cihazına takinca
1 2 dk sonra şarj cihazı doldurmayı otomatik kesiyor
Fişten cıkartiyorum tekrar takiyorum
Yine 1-2 dk şarj yapiyor
Sonra yine kesiyor
Şarj cihazında sıkinti yok
Sanirim artik piller ozelligini kaybetmeye basladi
Benimde aklima şöyle bişe geldi
Şarj aletinin prize takilan kablosuna bi aparat gibi bişe yapsam
Bu aparat atiyorum 2 dk enerji verse sonra 10 sn kesip tkerar 2 dk enerji verse
Boylelikle ikidebir benim fişe takıp sökmemi ortan kaldiracak bişey olur
Yada sizin bi öneriniz varmi
Yani bataryalari doldurmak icin surekli
Fişi cikartiyom tekrar takiyorum
Ne yapabilirim
Saygilar

Şarz akımını azaltabilirsen daha uzun şarz edebilirsin. Pillerin iç direnci arttığı için pil iç direnci üzerinden geçen şarz akımı pil voltajını yükseltiyor ve cihazda akımı kesiyor.
Ancak en güzeli pilleri değiştirmek.

Şarz akımını azaltabilirsen daha uzun şarz edebilirsin. Pillerin iç direnci arttığı için pil iç direnci üzerinden geçen şarz akımı pil voltajını yükseltiyor ve cihazda akımı kesiyor.
Ancak en güzeli pilleri değiştirmek.
Abi bu bana kaca patlar
Bi arkadasim ankarapil diye bi site onerdi
Bu adama pilin ozelligini soyluyormussun
Adamda yapip yolluyormus ama ne olur kaca olur bilgim yok ve benimde aklima enerjiyi kesip tekrar vermek gibi bise geldi
Bilmiyorum ne kadar mantikli

bu mesajı foruma girince görür Serkan cevap yazar
Eyyvallah hacı abi sagolasin
Bakalim serkan abimizin yorumu ne olacak

Matkabinizi ve batarya tipini bilemedigim icin ancak oneride bulunabiliriz.

Sarjli pillerin bir sarj döngüleri vardir. Goruldugu kadarıyla elinizdeki bataryalariniz dongulerini tamamlamis gorunuyor.

Sayin @kesmez inde bahsettigi gibi pil grubunun ic direnci yukseldigi icin sarj voltaji hizli bir sekilde yukselip dolu uyarisi verebilir.

Bu noktada enerjiyi kesip vermeniz batarya omrunu tamamladigi icin cok buyuk fayda saglayacagini sanmiyorum.

Yapilacak en guzeli yeni batarya almak yada yapmak. Kurallarina uygun yapilirsa uzun sure kullanmaya devam edebilirsiniz.

Batarya tipini bilmiyoruz ama nikel kadmium piller kullanildi ise lityum pile dönebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Sarjli pillerin bir sarj döngüleri vardir. Goruldugu kadarıyla elinizdeki bataryalariniz dongulerini tamamlamis gorunuyor.

Sayin @kesmez inde bahsettigi gibi pil grubunun ic direnci yukseldigi icin sarj voltaji hizli bir sekilde yukselip dolu uyarisi verebilir.

Bu noktada enerjiyi kesip vermeniz batarya omrunu tamamladigi icin cok buyuk fayda saglayacagini sanmiyorum.

Yapilacak en guzeli yeni batarya almak yada yapmak. Kurallarina uygun yapilirsa uzun sure kullanmaya devam edebilirsiniz.

Batarya tipini bilmiyoruz ama nikel kadmium piller kullanildi ise lityum pile dönebilirsiniz.

Kolay gelsin.
Serkan abi hilti sfc 22-a modeli
Şunu denedim abi boyle devamlı
Fişten soktum taktim soktum taktim
Şarj aldi akuler ve kullandimda
Ama tabi ne kadar kullandim o tartisilir
Modeli soyledim abi sana
Şimdi ben ne yapayim bana bi yol göster tam anlamiyla saygilar

Kolay gelsin.
Merhaba matkap kaç volt 12 ise 10 adet nikel katmıum pil vardır Piller kullanıma bağlı iki sene sonra biter ömrü yeni matkap yada pillerin yenisini taktir kullan Ben yeni matkap alınca iki sene kullandım ve aku leri yeniledim imkan varsa yeni matkap almani lion pilli olanı tercih ederim Neden çabuk sarz olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri