Şarjlı süpürge BMS çıkış vermiyor

Bit pazarından fakir franky pro şarjlı süpürge aldım geçenlerde. En kötü pillerini yenilerim kullanırım dedim. 6 adet 18650 2200 ma çin malı pil var bataryada ve bms devresi. İlk başta start almıyordu baktım piller 22 V voltaj veriyor eyvah dedim! Sonrasında ışık kartında kopan yol gördüm ve tamir ettim. Pillerin 2 sini değiştirdim diğerlerinin de voltajını kontrol ettim. Bu sefer de start alıyor fakat 2-3 saniye sonra kesiyor. İlk basışta bataryayı ful gösteriyor zamanla 2 çizgi,1 çizgi derken makina kapanıyor. Motor iki hız kademeli. İlk çalışmada motor kalkış yapıyor 2-3 saniye sonra duruyor. İki kez tuşa bastığımda motor yüksek devirde yine kalkış yapıyor 2-3 saniye duruyor. Bunun sebebi BMS devresinin akım kesmesi diye düşünüyorum fakat motora start veriyor, motor kalkıştan sonra kapanıyor. Motor bldc bu arada. BMS devresini nasıl test edebilirim? Kör yük yok elimde test cihazı da pahalı. 6S Bms devreleri de pahalı ki özel bir bms kullanılmış. Bms'den sinyal çıkışı vs var.

86_300_300.jpg

Merhabalar piller sağlamsa ve bms devresine doğru bağlantı yapılıyor ise seri bağlı pillerden alacağınız gerilimin aynısını bms çıkışından da alabiliyorsanız bms leriniz sağlamdır ben öyle yapıyorum testi .

Merhabalar piller sağlamsa ve bms devresine doğru bağlantı yapılıyor ise seri bağlı pillerden alacağınız gerilimin aynısını bms çıkışından da alabiliyorsanız bms leriniz sağlamdır ben öyle yapıyorum testi .
Sorunu çözdüm. Pillerin hepsini değiştirmek gerekiyormuş. Parça parça değiştirince BMS çıkış vermiyor maalesef.Aynı sorunda birine yardımcı olur belki.

Güzel sevindim bende pillerden şüphelenmistim onun için yazdım piller sağlamsa diye

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri