İp kamera kurulumu için acil yardım

Selâmün aleyküm ekte bir siteye kamera kurulumu yapacağım normalde bu sitede önceden var olan 16 analog kamera var ama kabloları zarar gördüğünden kabloları değişecek ve 16 kamera daha eklenecek yanlız 16 kamera için ip kamera istiyor ve ip kameralarin mesafeleri 180 170 160 gibi mesafelerde ve bunlar a blok d blok olanlar b ve c bloklar 100 150 metre arası sıkıntı şu ben hiç ip kamera kurmadim ve biraz araştırdım bir sonuca varamadim bana bunu kablo bağlantısını kayıt cihazını nasıl kuracagimi anlatabilirmisiniz.
20161127_004221.jpg

100 mt mesafe olacak şekide ayarla gerekirse 16 kamerayı 1 swicte topla saha dolabı gibi bişey yap poe kamera ve poe swich al ekstra adaptör besleme ugrasma merkezle saha dolabı arasına fiber cek veya bant genişligini iyi hesapla analog bakır hat at istersen fiyat ve keşif çıkarta bilirim kurulum ve devreye almada yaparım montajlarını yaparsan
özelden mail at

Cevap için teşekkür ederim biraz araştırmalat yaptım ve söyle yapmaya karar verdim resimde görüldüğü gibi 4 bloktan oluşuyor ben a ve b blogun merkez yani güvenliğe 80 mt kala bir dolap yapıp oraya bir 8li swich atacağım orada bulunan 8 kamerayı oraya bağlayıp tekrar cat6 kablo ile swichten alıp merkeze koyacağım 4 lü swiche baglayacagim aynı işlemide diğer blok içinde yapacağım sanırsam böyle bir sıkıntı yaratmayacaktır. Beslemesinide yönetim ayrı olarak istediği için harici bir enerji kablosu ile vereceğim.

Analog bakir hat dediğin herhalde çat6 mı oluyor

Cevap için teşekkür ederim biraz araştırmalat yaptım ve söyle yapmaya karar verdim resimde görüldüğü gibi 4 bloktan oluşuyor ben a ve b blogun merkez yani güvenliğe 80 mt kala bir dolap yapıp oraya bir 8li swich atacağım orada bulunan 8 kamerayı oraya bağlayıp tekrar cat6 kablo ile swichten alıp merkeze koyacağım 4 lü swiche baglayacagim aynı işlemide diğer blok içinde yapacağım sanırsam böyle bir sıkıntı yaratmayacaktır. Beslemesinide yönetim ayrı olarak istediği için harici bir enerji kablosu ile vereceğim.

Analog bakir hat dediğin herhalde çat6 mı oluyor

Merhaba bu sistemi veri aktarımı açısından en saglıklı olarak Fiber kablolama ile çözersiniz fakat metrajlarınız çok uzun degil maliyet fazla olur.
Bunun yanında ortak bir noktaya saha dolabı yardımı ile en düşük maliyet olarak yapabilirsiniz.
Bunlarla beraber bildiginiz coaxial kablo (RG6 U6 Anten Kablosu) ile metraj sıkıntısı olmadan kablolamasını yapıp uçlarına coaxial dönüştürücü ile bir network kurabilirsiniz. İyi çalışmalar.

doğrudur analog dediğim cat6 utp kablodur
kameraların kaç megapiksel ve kaç resim kayıt yapacaksın bant genişliğini ona göre hesaplaman gerekir
swichlerini çok iyi seçmelisin model marka belirtirsen daha cok yardımcı olabiliriz

Merhaba bu sistemi veri aktarımı açısından en saglıklı olarak Fiber kablolama ile çözersiniz fakat metrajlarınız çok uzun degil maliyet fazla olur.
Bunun yanında ortak bir noktaya saha dolabı yardımı ile en düşük maliyet olarak yapabilirsiniz.
Bunlarla beraber bildiginiz coaxial kablo (RG6 U6 Anten Kablosu) ile metraj sıkıntısı olmadan kablolamasını yapıp uçlarına coaxial dönüştürücü ile bir network kurabilirsiniz. İyi çalışmalar.

Aynen dediğiniz gibi yapacağım bir saha dolabı yapıp aktarım yapacağım. Ama bu coaxial kablo ile yapılacak birsey ise onunla yapmayı tercih ederim çünkü rg6 u6 kablo 350 metreye kadar görüntü aktarımı yapabiliyor ama dönüştürücü hakkında bir bilgim yok bunu bana açıklar iseniz hatta mümkün ise dönüştürücü için bir link verebilir ve bağlantıda dikkat etmem gereken bir husus varsa bana bunu açıklar iseniz bu sistemi rg6 u6 kablo ile yapmak isterim şimdiden cevap için teşekkürler.

doğrudur analog dediğim cat6 utp kablodur
kameraların kaç megapiksel ve kaç resim kayıt yapacaksın bant genişliğini ona göre hesaplaman gerekir
swichlerini çok iyi seçmelisin model marka belirtirsen daha cok yardımcı olabiliriz

Şimdi kamera olarak.
Geg gg-hp4a-ip
Kayıt cihazı
Hb-9916
Olarak düşünüyoruz herhalde bunlar büyük bir ihtimalle olacaktır swich olarak belirlemedim daha 1000 lik olandan takacagim kamera sayısı 16 olacak 7/24 kayıt yapacak. Şuan kablolama hariç bir kaliteli swich aldığımda sıkıntı yok kablolamayida tekoteko arkadaşın dediği gibi rg6 u6 kablo ile yapılabilecekse onla yapmayı tercih ederim.

Kameran 2 mp be d1 ve cif ozelligi var yani kayitlari cif uzerinden yaptirip canli izlemeyi d1 al mutlaka gigabit swich kullan donma olmamasi icin

Aynen dediğiniz gibi yapacağım bir saha dolabı yapıp aktarım yapacağım. Ama bu coaxial kablo ile yapılacak birsey ise onunla yapmayı tercih ederim çünkü rg6 u6 kablo 350 metreye kadar görüntü aktarımı yapabiliyor ama dönüştürücü hakkında bir bilgim yok bunu bana açıklar iseniz hatta mümkün ise dönüştürücü için bir link verebilir ve bağlantıda dikkat etmem gereken bir husus varsa bana bunu açıklar iseniz bu sistemi rg6 u6 kablo ile yapmak isterim şimdiden cevap için teşekkürler.

Saha dolabınla izleme kayıt merkezi uzak ise fiber kablolama ile 2 adet resimdeki converter ile 1000 Mbps ile aktarım yapabilirsiniz.

Fiber kablolama ile ugraşmak istemiyorum diyorsanız ikinci resimdeki Coax dönüştürücü (takımı 70$ olması gerekiyor) 100mbps hızı (düşük kalır) ile yapabilirsiniz.

son resimdede coax converter'ın baglantısını görebilirsiniz

Nacizane tavsiyem fiber kablolama ve gigabit POE switch

Ekli dosyalar

• fierr.jpg
    fierr.jpg
    84 KB · Görüntüleme: 15
  • SPC.jpg
    SPC.jpg
    6.6 KB · Görüntüleme: 14
  • coax.png
    coax.png
    37.7 KB · Görüntüleme: 18
Nacizane tavsiyem fiber kablolama ve gigabit POE switch

Söyle yapsam olurmu o zaman mesafe 200 metre en uzak olan yer bunu belki azaltma şansımda olabilir 180 metreye kadar felan diğerleride 100 ile 170 metre arası. Bir saha dolabı yapsam kameralar ile saha dolabı arası 90 metre en uzak olanı için , saha dolabı ile merkezde 90 metre bunlar için çat 6 kullansam swichleride Gigabit olsa bir sorun yasarmiyim.
Eğer sorun yaşayacaksam fiber kablo ile nasıl yapayım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri