İnvertörün yarattığı parazitlerden takometremi nasıl koruyabilirim

Ustura arkadaşım. Kataloğu daha da dikkatli incelememe hiç gerek yok. Ben de takometrenin özelliklerini en az sizin kadar iyi biliyorum. Ben ekranda 2 farklı devir bilgisi görüyorum diye birşey demedim. Sadece takometreyle 2 farklı motorun devrini okuyorum dedim(dikkat ederseniz ekranda okuyorum demiyorum) ve bu okuduğum 2 farklı değeri fark değeri olarak(IN A - IN B modunda) ekranda okuyorum.

ilhan_mkp_ilhan arkadaşım encoder kullanma şansım yok. Sensörlerle bu işi hallademez miyim?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
iyi bir topraklama yaparsan sorun çözülür yada sıfırlama yap ok

sn.sinemsizmi
kullandığınız ekranlı kablonun sadece bir tarafını toprak barasına bağlamayı denedinizmi ? iki tararftan bağlandığında parazit toplama riski var

arkadasım blandajlı kablonun blandaj kısmına eksi yada nötr vererek dene.Buyuk ıhtımal sorunun cozulur.

değerli arkadaşlar orada bir harmonik oluşuyor olmalı aynı soruna benzer sorun yaşadım kabloyu folyo ile izole etmeyi dene

ölçüm yaptığınız yer ile mesafesi nedir mesafe çok ise çıkış şok bobini nam-ı diğer motor koruma reaktörü kullanmalısınız hem hız kontrolün daha doğrusu panonun verimli çalışması için koymalısınız böyleleikle hız kontrol cihazınızın daha verimli harmonikten uzak ve de gerilim dalgalanmalarından ve de Şebeke dalgalanmalarından çalışan cihazlarınızın çalışmasına engel olan nedenleri ortadan kaldırabilirsiniz tabi ki bu benim düşüncem.
iyi çalışmalar

blendajlı kablo çözebilir bu problemi kabloları da pano içinde biraz uzaktan götürürseniz muhtemelen sorun kalmaz

Hem motor kablosunda hem de okuyucu kablosunda blendajlı kablo kullanıyorum.Blendajlı kablonun sadece bir tarafını toprağa bağlamayı da denedim.Motor kablosu da uzun değil.3 mt de bile sorun var.Blendajlı kablonun blandaj kısmına takometrenin mi eksisini verecez?

sn sinemsizmi
tüm bunlar olmazsa sürücünün anahtarlama frekansını dürüşmeyi deneyin biz farklı bir uygulamada en son o şekilde problemin çözüldüğünü tecrübe ettik saygılar

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,122
Son üye
sokur53

Yeni konular

Geri