İnternetten düşüyorum Sebebi ne olabilir ?

power_10

Üye
Arkadaşlar selam benim internetim düşüyor ilk düştüğünde modemde tüm ışıklar yanıyo 5 dk. sonra 1. ışık sönüyo sonra 2. ışık da sönüyor ne yapabilirim...Sebebi ne olabilir

Değerli kardeşim power_10 sizin bu söylediğiniz probleminiz telefon hatlarınızdaki kablolarınızın oksitlenmiş olması ve kablolarda olan eklerin oksitlenmiş olması yada eklerden birisinde gevşeme olması gibi durumlar söz konusu olduğunda meydana gelmektedir kablolardaki ek yerlerini elden geçirip incelemenizi öneririm bilgilerinize...

kablolar da bir sorun yok sorun benim internet bağlantılarımda lütfen bi cevappp...

internetten kopma nedenleri genelde telekom kaynaklıdır. telekom haricinde sorunun modemden kaynaklanabilir. modemi resetleyip firmware güncellemesi yapabilirsin. bunun haricinde dairene gelen telefon kablonda çok sayıda ek vardır. bu ekleri lehimleyebilirsin. ben dairemde ki telefon prizlerindeki atlamaları lehimledim. arada yine kopmalar yaşıyorum ama eskisi gibi değil, lehim yapman bağlantıda çok farkediliyor...

arkadaşlarıma ek olarak belirtmek istediğim bir konu daha var. bu modem üreticileri (%100 e yakın bir kısmı) modemleri ile verdikleri adaptörleri hazır alarak bize aktarıyorlar. bunun neresi yanlış? bu adaptörlerin tolerans payları ve elektrik şebekesindeki hatalara karşı verdikleri tepkileri belirleyici etken oluyorlar. misal sizin bahsetmiş olduğunuz arıza bana daha önce birkaç yerde yaşadığımız sorunu anımsattı şöyleki gerilim 220 lerde olması gerekir iken 160-180 arası geziyor bu dalgalamlarda her dibe vurmada modem kilitleniyor ve kendine reset atıyor. bazı modemlerde kilitlenme de ışıklar hareketsiz kalırken bazılarında hepsi yanarak beklenmedik tepki oluşturuyor. gerilimin anık aşırı artmalarındada aynı durum söz konusu fakat bu sefer genelde makina kendine reset atamıyor sizin atmanız gerekiyor. size tavsiyem özellikle koptuğunuz anlarda Şebeke gerilimini ölçün... eğer bir anormallik görüyorsanız. kendiniz bir regüle sistemi geliştirebileceğiniz gibi. farklı uygun adaptörleri de deneyebilirsiniz. ama genelde en kolay ve masrafsız olan yol online(regüleli) bir ups kullanılıyorsa. modemde bilgisayarla birlikte bu çıkışa bağlanır. kolay gelsin...

saygılarımla...

Sn power_10 sizin probleminiz telefon kablolarınızın üzerindeki eklerde ve kabloların ek yerlerinin iletkenlik özelliğini kaybetmiş olmasında....
En iyi sonucu dairedeki telefon kablolarını yenileyerek alabileceğiniz gibi ek yerlerini tek tek açarak oksitlenmeleri kesip tekrar ekleyerekte sonuç alabilirsiniz ama eklediğiniz yerleri lehimlemeniz daha da uygun olur.Gevşek ek bırakmamaya çalışınız şayet gevşek ek olursa bu tür kopmaları tekrar yaşamanız için en büyük etkendir...

eğer kullandığın antivirüs programı dandikse sebep %80 budur ;) çünkü antivirüs programlarıda netten düşürüyor.

eğer yeni bir telsiz telefon aldıysanız bu telefonlar sık sık baz ararken sizide düşürürler ana hat girişine bir splitter daha takıp ayırırsanız düzelecektir( ortak kullanılmadığını ve modemin kablolu olduğunu varsayıyorum )

valla bir sürü nedeni olabilir, modemden kaynaklanabilir. bağlantı kabloların eski olabilir. kablolarda çok fazla ek varsa bunlardan kurtulmanı tavsiye ederim. splitterda sorun olabilir, bu tip sorunlara çözümler genelde deneme yanılma yöntemiyle bulunur.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri