İlk yerli elektrikli otomobilimiz üretime geçebilecek mi?

Ben Rusların hibrit projesinden çok etkilendim.Dünyanın en ucuz hibrit aracını üretmeyi planlıyorlar.Yo-mobil.Rus zengin Mikhail Prokhorov bu projeye 200 milyon dolar yatırmış.Yıllık 10.000 araç üretmeyi ve tanesini 10.000 dolardan satmayı hedefliyorlar.

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01777/hybrid-car_1777235b.jpg

İşe farklı bir içten yanmalı motor tasarlamakla başlamışlar.Bu tür motorlar yeni bir akım aslında MYT motor deniyor "massive yet tiny" yani ebatları ve ağırlığı küçük ama ürettiği güç çok büyük.

Russian Rotary Vane Engine - YouTube

'Yo' Future: Russia Kicks Off First Hybrid Car - YouTube

Putin test-drives Yo-mobile to Medvedev's residence - YouTube

Bu arkadaşlar da Ruslar bizim motor tasarımımızı çaldı diyorlar:)

Directory:Massive Yet Tiny (MYT) Engine - PESWiki
Russia claims Raphial's MYT engine design its own
Angel Labs :: Comparison

EcoMotors bu da bir başka benzer motor örneği. Ben hemen elektriğe geçileceğini düşünmüyorum.Böyle küçük motorların devri yaşanacak bence.

Grail Engine Technologies Bir örnek daha.

"Galiptir bu yolda mağlup" deyip girişmek lazım bu işlere bir an evvel. Yok "üretmek kolay da satmak zor" yok "parçası ithal olduktan sonra ne işe yarar" derken hiç bişey yapılamayacak. Gerekirse devlet de para batırsın.Nerelere ne paralar gitti, gidiyor anasını satayım.Mesela bütün argeyi devlet üstlensin.Lisansı devlete ait olsun.Batarsa ne olur? Biraz pahalı bir eğitim projesi olur :)

Ben Rusların hibrit projesinden çok etkilendim.Dünyanın en ucuz hibrit aracını üretmeyi planlıyorlar.Yo-mobil.Rus zengin Mikhail Prokhorov bu projeye 200 milyon dolar yatırmış.Yıllık 10.000 araç üretmeyi ve tanesini 10.000 dolardan satmayı hedefliyorlar.

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01777/hybrid-car_1777235b.jpg

İşe farklı bir içten yanmalı motor tasarlamakla başlamışlar.Bu tür motorlar yeni bir akım aslında MYT motor deniyor "massive yet tiny" yani ebatları ve ağırlığı küçük ama ürettiği güç çok büyük.

Russian Rotary Vane Engine - YouTube

'Yo' Future: Russia Kicks Off First Hybrid Car - YouTube

Putin test-drives Yo-mobile to Medvedev's residence - YouTube

Bu arkadaşlar da Ruslar bizim motor tasarımımızı çaldı diyorlar:)

Directory:Massive Yet Tiny (MYT) Engine - PESWiki
Russia claims Raphial's MYT engine design its own
Angel Labs :: Comparison

EcoMotors bu da bir başka benzer motor örneği. Ben hemen elektriğe geçileceğini düşünmüyorum.Böyle küçük motorların devri yaşanacak bence.

Grail Engine Technologies Bir örnek daha.

"Galiptir bu yolda mağlup" deyip girişmek lazım bu işlere bir an evvel. Yok "üretmek kolay da satmak zor" yok "parçası ithal olduktan sonra ne işe yarar" derken hiç bişey yapılamayacak. Gerekirse devlet de para batırsın.Nerelere ne paralar gitti, gidiyor anasını satayım.Mesela bütün argeyi devlet üstlensin.Lisansı devlete ait olsun.Batarsa ne olur? Biraz pahalı bir eğitim projesi olur :)

Çok güzel bir haber/bilgi.

kaçak elektrik kullananlar için sorun olmaz yakıt masrafı :D

ülkemizde bu işi yapabilecek para da insan gücü de olduğuna inanıyorum.ancak bu işi yapabilecek ortam ve kafa yapısı henüz var mı? ondan şüpheliyim

neden olmasın ınsalllahhh ılk yerlı elektrıklı aracımız olurr

Bu ülkede abd nin izni olmadan hiç kimse bir şey üretemez yapamaz!..üretilen şey teknolojik yönden abd için bir çıkar sorunu oluşturmaz ise ses çıkarmazlar. Yapmaya kalkarsa aselsandaki türk mühendislerinin başına gelen düşürülen almanya,ya ait uçaktaki türk fizikçilerin başına gelen gelir. Türkiye muz cumhuriyetinin başbakanı kendine yeni propaganda malzemesi aramaktadır bunun için bu projeye destek veriyor ama hiç merak etmiyorum sonucu bu güne kadar üretim için hiç bir şey yapmayan bir iktidar bundan sonrada yapamaz

Yurtdışından aldığımız arabaların yarısı vergi zaten. Yabancı arabalara vergi olarak verdiğimiz parayı yerli arabamıza verirsek. daha yüksek maliyet de olsa dengelenmiş olur.

geç kalındı bile türkiye gibi bir ülkenin hala başka ülkelere bağımlı olması iyi bişey değil..

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,983
Son üye
ardaxsm

Yeni konular

Geri