İlk yerli elektrikli otomobilimiz üretime geçebilecek mi?

bencede hikaye tamamen

En çok yaşamış olan insan, uzun seneler yaşamış olan değil, hayatın manalarını en fazla anlamış olan insandır..
Jean-Jacques Rousseau

ben araba yapılabilir görüyorum fiat hyundai proton bu ülkede yerli bir araba üretmeyi istiyorsa ve bizim içimizdeki bazıları yapılamaz diyorsa nbunu art niyetli görürüm iyi kötü 50 yıldır yabancı markalar bu ülkede uretiliyor ve bu yuzden bir yan sanayimizde oluşmus durumda gelişmemizi istemeyenler bunları yayıyor

bence de yapılabilir çünkü otomotiv yan sanayimiz çok gelişmiş durumda.
2023 te yerli uçak yapmayı planlayan Türkiye için yerli otomobil hayal olmamalı...

çok geç kaldık ama gerekli biran önce hayata geçmesi lazım

dünya çok büyük pazar,bu pazarda akıllı enerji yüklü bir millet olarak malesef sadece enerjimizi devlerin taşoranı olmakla devam ediyoruz proje cesaret an büyük sermaye.olmaz müsade etmezlerle yıllar heba oluyor kayserili nuri demirağ uçak imal ediyor.devlet verdiği siparişten vazgeçince iflas ediyor.3 uçak yapılmış 2 si finlandiyaya satılmış 1986 veya 87 yıllarında makina kimya g.müdürlüğüne oradanda kırıkkale mühimmat fabrikası na mektup geliyor tercümede aldıkları uçağın bozulan yedek parçayı istiyorlar,yani uçak fabrikasını bulamamışlar devlet fabrikası bura temin eder diye MKE genel müdürlüğüne göndermişler.
Kendimizi küçümseyip korkmaktan vaz geçelim bu milletin başaramıyacağı iş yok.bizim millet en çalışkan en temiz millet.
inşaallah başarmalaarı dileği ile.

bende olacağına inananıyorum elimizde herşey var sadece cesaret eksik onuda birgün ediniriz inşallah...

İmza projesine dönmez inşallah

Biz zaten yerli otomobil üretiyoruz Bursa ne güne duruyo :) Ordan burdan toplama araç yaparlar artık

biz yerli elektrikli otomobil üretmek yerine normal arabaları elektikliye ceviririz :)

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri