İki katlı bina

Ustam o zaman kimse bişey sormasın,merak etmesin öğrenmesin bumu forumun amacı

Buradaki mesele öğrenme değil ki? anladığım kadarı ile resmi olarak yetkin olmadığınız ,işin ucunda hayati riskler taşıyan bir meselede uygulamayı nasıl yapacağınızı soruyorsunuz.

Şimdi burada bir arkadaş tutup patlayıcı nasıl yapabilirim diye sorsa birileride burası paylaşım forumu dur tarif edeyim mi demeli?

Yani mesele öğrenmek öğretmek değil.Mesele taşınan risk.Kolay kolayda hiç kimse tanımadığı bir insanı bu konuda yönlendirip sorumluluk almak istemez.Belli siz işi çok mükemmel yapacaksınız problem çıkmayacak ama forum ortamında buna dahil olmak risktir.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Buradaki mesele öğrenme değil ki? anladığım kadarı ile resmi olarak yetkin olmadığınız ,işin ucunda hayati riskler taşıyan bir meselede uygulamayı nasıl yapacağınızı soruyorsunuz.

Şimdi burada bir arkadaş tutup patlayıcı nasıl yapabilirim diye sorsa birileride burası paylaşım forumu dur tarif edeyim mi demeli?

Yani mesele öğrenmek öğretmek değil.Mesele taşınan risk.Kolay kolayda hiç kimse tanımadığı bir insanı bu konuda yönlendirip sorumluluk almak istemez.Belli siz işi çok mükemmel yapacaksınız problem çıkmayacak ama forum ortamında buna dahil olmak risktir.
Çok haklısınız ustam ben böyle birşey sorarak hata ettim.
Nasıl olsa imam bildiğini okur.
Bende köyün imamı yım zaten.
Bu güne kadar yaptığım elektrik işlerinde tek bir hata bile çıkmadı bundada çıkmaz inşallah

Ustam tehlike kol geziyor derken ne demek istediğinizi anlamadım ama bana yardımcı olmak yerine hep işin olumsuz yönlerini söylediğiniz için teşekkür ederim

Ustam tehlike kol geziyor derken ne demek istediğinizi anlamadım ama bana yardımcı olmak yerine hep işin olumsuz yönlerini söylediğiniz için teşekkür ederim

merhaba
arkadaşım anlıyorum yardım etmek istiyorsun, bende yardım etmek istiyorum
bu yer yemekhane , imam lojmanı olacak diyorsunuz , zaten elektrik alacağınız zaman bağlı olduğunuz enerji
firması evraklar ( proje vs gibi ) isteyecek .
sonuçta projede olacak , yapacağınız işler enerji firmasına vereceğiniz proje ile tutması ve onay alması gerekmektedir . onay verilmese yaptığınız işler boşa çıkacaktır . ( onayda köy işi mi olacak )
eğer birde yanlış iş yapılıp bir kaza olursa başınıza iş alırsınız .

kolay gelsin , sağlıcakla kalın .

Ben derdimi anlatamadım ustam kusura bakmayın.
Zaten köy adına trifaze aboneliği olan eski bir konak vardı.
Yıkıp yenisini yaptık.
O trifaze hazır olan aboneliği bu binaya uygulayacağız.
Alt kat yemekhane önemli değil dedim evet,çok sık kullanılan bir yer olmayacak ve lamba ve bir kaç prizden başka bişey yok orda.
Lojman katında 2 adet şofben falan olduğu için trifaze olarak beslemek istedim.
Şimdi tek sorunum alt kat monofaze, üst kat trifaze olarak nasıl yaparım.

Aklıma geldi
eskiden köyde yıkılmaya yüz tutmuş oturulmayan evlerin sayaçlarını yine köy içinde başka binaya ( yeni bina iskanı yok ) sayacı takıp kullananlar . eski sözleşmelerde isim soyadı köy adı vardı . köyde bir yer ama neresi ?
su motorunu elektriğini ev elektriğine çevirmek vs gibi

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri