İki Ayrı Trafodan Beslenen İki Ayrı Panoyu Ortak Jeneratörden Besleme

saçma olur öle mantık olmaz ha kuplaj şalteri yapmak istyorsanız o ayrı ama ona küçük bir plc yada düzgün kontrol ünitesi yapmalısınız .. 2. transferi mutlaka yapmak zorundasınz kuplaj yapmak istiyorsanız trafolardan 1i varsa deye ikisinin yük çıkışını birleştireceksiniz . kolay gelsin

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
merhaba ,
benimde benzer bir problemim var,
2 ayrı trafomuz var ve tek jeneratörümüz var, her iki şebekede kesildiğinde jeneratörün çalışmasını istiyoruz. jeneratör için 3 faz tek çıkış referans vermem lazım, nasıl yapabilirim, iki kontaktörü seri bağlasam olurmu,mutlaka basit bir çözüm lazım çünkü sistem kurulmuş vaziyette sadece referansı tek taşımam lazım,acil yardım lütfen kumanda bilgim çok zayıftır

Son düzenleme:
10gün olmuş cevap gelmemiş :(
iki trafodan da çıkışa birer faz koruma rölesi birer de kontaktör koydum, fkr ler ile çapraz olarak kontaktörleri kumanda ettirdim,olası faz çakışmasını önlemek için,kendim çözdüm sistem çalışıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,046
Son üye
premier92

Yeni konular

Geri