İki Adert Tri faze Motora Yol Verme

TecnoB

Üye
İki adet 3 kw lık yıldız bağlı motora yol için kontrol panosu istemişler bizim çocuktan bende m.l mezunuyum az çok anlarım ama tamda yardımcı olamadım panonun içinde ikiadet kontatör iki adet termik röle pako şalter termiklere bağlı termik sinyal lambası start lambaları sigorta vs lazımmış kaçak akımda tabi bunun bana devresini anlaşılır bir şekilde ne mazemler gerekir nasıl olur yardımcı olursanız çok sevinirim çizmde olsa olabilir çalışma prensibinide yazarsanız ayrıntılı valla duacı olurum sizlerden iyi günler şimdiden tşkler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar Gittim mazme aldım geldim anlasın dye bi yardım etsenizde bağlayı versek ben termikleri kontaktöre bağladım enerjilerinide verdim ama şu açık kapalı kontak mevzusunda dolayı yaptığım doğrumu deyilmi bilmiyorum deneme şansımda yok evde bi motoru almadım valla bi yardım ediverseniz de beni kurtarsanız dertten çocuk akfamın etini yedi hevesi kırlacak diye korkuyorum

hayır ikis içinde ayrı ayrı poko kulanılacak ben bütün dizaynı hazırladım gibi aslında yanlış mazme seçmediysem ikinci el buldum ama mazemeleri 22e kontaktör buldum siemens in ikitane ikitanede termik buldum termik buldum termik ve kontatörlerin beslemsini verdim faz çıkışlarınıda evden tek fazı bleştirerek dağıttım uçlarında birere lamba bağladım geriye kaldı kumada devresi şalteri açtığımda tek motor çalışacak diğer şalderi açtığımda ikinci motor çalışacak bir de ikisni kapatmaya ana pano dışına ikinci şalter onu onuda hellederim ana şalter kısmını ama kumada devresi sıkıntım var mazmeler bozuk olabilir fakat nasıl yapıldığını kesin doğru bilirsem çocumada gösterebilirim

Ama siz benim yaptım dediklerimide ayrıntılı anlatırsanız çok sevinirim zira yanlışda yapmış olabilirim

Arkadaşım çizim ekleyemiyorum anlatayım kısaca önce kumanda devresi faz ı sırasıyla termik röle(termik rölenin kapalı kontağından) pako şalterden geçir kontaktörün bi ucuna gir diğer ucunu da nötre gir diğer motor için de aynısını yap, Güç devresini de kontaktörden üç fazı gir çık aynı şekilde termik röleden geçir ve motor a gir. sinyal lambalarına da kontaktörün açık kontaklarını kullanarak enerjilendir.

ibosch01 ardaşıma çok tşk ederim çzömek için büyük çaba harcadı büyük çaba harcamsının sebebi benm biraz geç anlamam dı :) ama sıkıntım kalmadı tşkler halepli20 size forum kurucularına

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri