Ölçüsan Yağ müşürü hakkında bir soru ?

Herkese selamun aleyküm.Değerli ustalarım jeneratörlerde kullanılan yağ basınç ve hararet müşürleri var.

Ölçüsan 0-7 bar arası ölçüm yapan müşürler.

Bu müşürlerde iki adet uç var bir tanesi WK diğerinde ise G ucu wk ucu kuru kontak ucu g ucu ise analog değer ucu yani kuru kontakta ve analog değer kontaklarında bilgi olarak bir sorunum yok kontrol paneline bağlıyorsunuz panel okuyor geçiyor :D lakin Anlayamadığım sorun şu :

Bu müşürlerin G ucu 0-10 volt standardında mı çalışır yoksa 4-20 mA mi yoksa 0-20 mA mi ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Örneğin piezo tipteki basınç transmitterlerinin İki uçlu olanları 4-20 mA,3 uçlu olanları 0-10 volt standartında sinyal çıkış özelliğinde çalışıyor.Piezo tipte bir müşir ise böyle olması muhtemelldir.Biliyorsunuz çıkış sinyali skalada gösterime girip tam işlenmeden hemen önce araçtaki ecu'ya giriyor.Burada ecu'nun girişteki iç direnci ayni PLC'lerin girişinde olduğu gibi büyük önem kazanıyor.Bu iç direncin değerine göre yerine göre 4-20 mA ile 0-10 voltluk analog girişlerin birbirine göre dönüşümle girmesi de yine söz konusu olabilir.Kolay gelsin.

Murat bunların içinde trimpot gibi ayarlı direnç var.iki ucu ölçünce bir direnç görürsün.şase ve g ucu.basınç oluştukça içindeki diyafram ayarlı direncin değerini değiştirir.g ucu genelde göstergeye takılır.göstergenin yapısı bu basınç direnç değişimine göre kalibrelidir.basınç direnç değişimi liner değildir.müşire basınç uygulayıp bu değişimi tabloya dökerek kalibre edebilirsin.

HOCAM SİZİN BİRKAÇ FORUMUNUZU OKUDUM AÇIKÇASI ETKİLEDİM SİZİNLE İLETİŞİM KURMAYI BİRÇO YOLDAN DENEDIM AMA BECEREMEDIM BANA ***@*** hesabımdan mail üzerinde ulaşırsanız çok mutlu olurum 16 yaşındayım elektrik elektronik bölümü okuyorum bu işlere ne kadar önden atılırsam hayatım için okadar iyi olucağını düşünüyorum lütfen iletişim kurmayı unutmayalm

Moderatör tarafında düzenlendi:
:)

Eywallah Fatih.Gençlere yardımcı olmak bizim görevimiz.Gelecek sizde...

Forum istatistikleri

Konular
128,299
Kullanıcılar
450,131
Son üye
mrtblkl

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri