Zaman rölesi mi yıldız üçgen röle mi?

bu konuda ben bır proje yapmaya çalışıyorum arkadaşlasr elektrık bılgım yeterlı değıl elektronikçiyım gozlemledığım kadarıyla bır elektrık guç panosunda motor koruma yanı faz kontrol yıldız uçgen için zamanlama akim kontrolu ılave olarak sulama dalgıç pompalarda su sevıye rolesı ve saat a ıhtıyaç var her gorduğum sulama motorlarında bu sistem mevcut ben bu sistemı tek bır kutu içinde toplayıp yapmak ıstıyorum yazılımını hemen hemen bıtırdım pazar konusunda tereddutum var aydınlatırsanız bu konuda sevınırım ayrıca softstar dedığınız sanırım benım tasarladığım gıbı bışey yanlız ben kontaktorlerden vazgeçmıyorum power katında triyaklarda en ufak kısa devre veya piklerde arıza yapması çok yuksek ama kontaktorler oyle değıl tamırı mumkun
tekin126 arkadaşım düşündüğün şeyin aynına beninde ihtiyacım var hata ona yakın bir devrede yaptım ama senin projenide merak ettim karşılıklı projelerimizi paylaşalım

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
merhaba arkadaşlar. bu soft starter denen cihazın devresi varmı elinizde karışık bir aletmi kendisi? vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim. saygılarımla.

kumanda devrende sıkıntı olabılır ondan gec kalıyor olabılır

en iyisi sürücü kullanmak :)
istediğin gibi yön ver kakışı istediğin zaman aralığında ver arıza durumunda kendini ve motoru korumaya alsın ne istersen yapabil...

Son düzenleme:
arkadaşlar,bir uyarıda da bulunayım.sofstart'ın 2 ucu elektronik kontrollü ama 1 fazı direk geçiriyor.softstartın start ına basmadan bile direk olan ucunda elektrik var.bir fabrikada bakımcı farketmemiş ve adamı titretmiş.ayrıca motor sargılarınada 1 faz geliyor ve bobinin ısınmasına sebep oluyor.bunlar benim gözlemlediğim bilgiler eğer bir hatam varsa düzeltin. lütfen

arkadaşlar,bir uyarıda da bulunayım.sofstart'ın 2 ucu elektronik kontrollü ama 1 fazı direk geçiriyor.softstartın start ına basmadan bile direk olan ucunda elektrik var.bir fabrikada bakımcı farketmemiş ve adamı titretmiş.ayrıca motor sargılarınada 1 faz geliyor ve bobinin ısınmasına sebep oluyor.bunlar benim gözlemlediğim bilgiler eğer bir hatam varsa düzeltin. lütfen

Evet softstarterlerin tipine göre 2 fazı VEYA 3 fazı tristörlerle kontrol eden tipler mevcut maaliyeti tabiki değişiyor, farklı komponentlerde de durum aynı mesela, SSR larda 2 fazı veya 3 fazı kontrol eden SSR lar mevcut bakımcınız bu gibi yarıiletken çalışan komponentlere dikkat etmezse titremeye devam eder :D...

Gönül isterki tüm motorlar inverter'la kontrol edilsin, ya da soft starter....
Bugün çıkardığım bi teklifte, -devlet ihalesi için , 300 kW'lık motorlar direk yol verme ile çalışıyordu.... Gerisini siz düşünün!

bana göre zaman rölesi .tercihimde softstarter baglantısı kolay biraz fiyatı fazla.yıldızdan üçgene geçerken motorda darbe yapmıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri