Zaman Rölesi İle Dış Aydınlatma

fotoselli kumandalar genelde problemli oluyor bazen harıcı ısık veya karanlıktan etkılenebılıyor yanı yagmurlu ve kasvetlı bır havada oda kasvetlenebılıyor .. savet ıllakı fotosel kullancam dıyorsan dogru acı ve dırek gunes goren bır yere montalamaya gayret goster..onunun herhangıbı bır seyle kapanmamasına dıkkat et.. tabı kendı ısıgındandanda etkılenmemelı..bence her 2 ayda bır ayar yapman gereksede zaman rolesı kullanmanı tavsıye ederim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kapı otomotigi neden kapı kapalı ıken calısmaz yada kapıyı actıgında baslar calışmaya nicin devreeyı tamamlamıyor arkadaslar nerde hatamız var

Kapı kasıyorduır kilide baskı yapıyordur.
Kapı otomatiğinin açmasını engelliyordur.
kapı açılınca otomatik rahat çalışıyor tabi
bide trafo gücü yetersiz olabilir gibi geliyo.
15w/15volt trafo kullan....
kolay gelsin..:)

cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler. zaman saati ile yaptım şu anda herhangi bir sorun yaşamaıyorum. Zaman zaman saati elle ayarlayacağım. Tekrar teşekkürler

astronomik zaman şalteri kullanırsan gün dogumunu ve gün batımını otomatik olarak hesaplayacaktır 2 kontagı var ve 16 ya kadar program yazabilirsin buda işini fazlası ile görür sanırım belli bir ampere kadarda kontak kullanmadan üzerinden akım gecirebilirsin

yanlız fotosel rolelerde kendi ışığını görme problemi oluyor...bu nedenle bu işte genelde zaman saati tercih ediliyor...

salam.hansı marka zaman saatı olacak? Devremız yalnız gun erzınde mesela: 16:00-da qosulacaq ve 20:00-da acılacak. Yukumuz yalnız kontaktorlar ve motorlu tms-ler olacak.yardım edersenız sevınırım.evvelceden tesekkurler.

basit bir şey istersen legrand kullan sigorta kadar boyutu var pilli aynı zmanda 15dk aralığı kontağıyla sadece kontaktör çalıştır tavsiyem kontaktörle istediğin şeye yol ver istersen dijitalleride var gün içinde birkaç açma kapama ve yıllık program yapabilirsin

Arkadslar bu işler için Asrtonomik fotoseller var ister zaman rolesi gibi kullanın isterseniz bulundugunuz yerlewrin kordinatlarını girin sizin için otomatik hesaplama yapıpkontak cıkısınıda uygun bir güç kontaktörüne verirseniz probleminiz cözülmüş olur.

fotosel role ve kontaktör üzerinden yapmanız daha uygun olur yok ben zaman saatini bir kaç ayda bir ayarlama yapa bilirim diyorsanız fotosel role yerine zaman saati tercih olur

Forum istatistikleri

Konular
128,299
Kullanıcılar
450,131
Son üye
mrtblkl

Yeni konular

Geri