NFS PORSCHE 2000 derneği.

Mr_YAMYAM

Profesyonel Üye
Bu konumuzda NFS PORSCHE 2000 oyun meraklılarını bir araya getirmeyi amaçlıyorum.
Yıllar önce büyük beğeni ile oynanılan bu oyunu hala oynayan arkadaşlar var ise bir araya gelerek, her türlü bilgi alışverişi veya ekran alıntılarını paylaşmayı umuyorum.

O oyunu zamanında orijinal olarak almıştım.
Beğenince diğer arkadaşlar için de aldım.
İlk aldığımda yaklaşık 45TL (30$) vermiştim. Ama sonradan fiyatı 15TL ye düşünce 4 tane CD almıştım.
Bir tane CD haricinde tüm CD lerimi arkadaşlarıma hediye etmiştim. Ama benim orijinal CD de kaybolunca gorsan olarak elimde kaldı.
O yıllarda o oyun için iyi kalite direksiyon seti de almıştım. Direksiyon seti force feedback olmamasına karşın, iyi ayar yapınca gerçek araba kullanıyormuşum hissi veriyordu. Tek fark gerçek arabada olan direksiyon zorlanma ve kayma esnasındaki genel hareketlerinin olmaması idi. O kadarına da gerek yoktu. Çünkü o yıllarda en ucuz F/B direksiyonlar 300$ dan başlıyordu.
O oyunun en güzel özelliği ise PEER to PEER IP üzerinden oynanılabilir olması idi. Ancak bu özelliği kullanabilmek için STATİK IP li bir internet gerekli idi.
Bir arkadaşımız GSM üzerinden statik ip kullandığını görünce o yıllardaki forumdaki arkadaşlarla bir araya gelip baara çııra bu oyunu oynamıştık.
Farklı şehirlerden farklı arkadaşlarla bu oyunu oynarken bazı sahnelerin ekran görüntülerini de alıp paylaşırdık. En güzel olan ise oyun esnasında baara çııra oynarken bile neredeyse farklı şehirdeki bir arkadaşımızın o andaki duyguları ve yüz ifadelerini tahmin etmek hiç zor değildi.

Eskiden bir forumda böyle bir gurubumuz vardı ve zaman zaman bir araya gelerek birlikte online olarak oynardık.
Oyunun online olarak oynanabilmesi için tek çare ne yazık ki IP üzerinden oynamaktır. Bunun için ise STATIK IP kullanan bir arkadaşa ihtiyacımız vardır. Kimbilir belki de bu oyuna meraklı olan ve statik IP kullanan bir arkadaş bu konuya icabet edebilir.

Başka bir konuda bu konu ile ilgili bir arkadaşla olan sohbetlerimizin bu konu içerisine taşınması mümkün ise MOD arkadaşlardan rica ediyorum.
https://www.kontrolkalemi.com/forum...giriş-gecikmesine-sebep-olur-mu.153778/page-6

Bu konumuzda NFS PORSCHE 2000 oyun meraklılarını bir araya getirmeyi amaçlıyorum.
Yıllar önce büyük beğeni ile oynanılan bu oyunu hala oynayan arkadaşlar var ise bir araya gelerek, her türlü bilgi alışverişi veya ekran alıntılarını paylaşmayı umuyorum.

O oyunu zamanında orijinal olarak almıştım.
Beğenince diğer arkadaşlar için de aldım.
İlk aldığımda yaklaşık 45TL (30$) vermiştim. Ama sonradan fiyatı 15TL ye düşünce 4 tane CD almıştım.
Bir tane CD haricinde tüm CD lerimi arkadaşlarıma hediye etmiştim. Ama benim orijinal CD de kaybolunca gorsan olarak elimde kaldı.
O yıllarda o oyun için iyi kalite direksiyon seti de almıştım. Direksiyon seti force feedback olmamasına karşın, iyi ayar yapınca gerçek araba kullanıyormuşum hissi veriyordu. Tek fark gerçek arabada olan direksiyon zorlanma ve kayma esnasındaki genel hareketlerinin olmaması idi. O kadarına da gerek yoktu. Çünkü o yıllarda en ucuz F/B direksiyonlar 300$ dan başlıyordu.
O oyunun en güzel özelliği ise PEER to PEER IP üzerinden oynanılabilir olması idi. Ancak bu özelliği kullanabilmek için STATİK IP li bir internet gerekli idi.
Bir arkadaşımız GSM üzerinden statik ip kullandığını görünce o yıllardaki forumdaki arkadaşlarla bir araya gelip baara çııra bu oyunu oynamıştık.
Farklı şehirlerden farklı arkadaşlarla bu oyunu oynarken bazı sahnelerin ekran görüntülerini de alıp paylaşırdık. En güzel olan ise oyun esnasında baara çııra oynarken bile neredeyse farklı şehirdeki bir arkadaşımızın o andaki duyguları ve yüz ifadelerini tahmin etmek hiç zor değildi.

Eskiden bir forumda böyle bir gurubumuz vardı ve zaman zaman bir araya gelerek birlikte online olarak oynardık.
Oyunun online olarak oynanabilmesi için tek çare ne yazık ki IP üzerinden oynamaktır. Bunun için ise STATIK IP kullanan bir arkadaşa ihtiyacımız vardır. Kimbilir belki de bu oyuna meraklı olan ve statik IP kullanan bir arkadaş bu konuya icabet edebilir.

Başka bir konuda bu konu ile ilgili bir arkadaşla olan sohbetlerimizin bu konu içerisine taşınması mümkün ise MOD arkadaşlardan rica ediyorum.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/topraklamanın-olmaması-giriş-gecikmesine-sebep-olur-mu.153778/page-6
Baba DOOM 95 te oynamışsındır herhalde . Pompalı tüfekle bilimum mahlukatı garibeyle uğraşmak baya eğlenceliydi.

Baba DOOM 95 te oynamışsındır herhalde . Pompalı tüfekle bilimum mahlukatı garibeyle uğraşmak baya eğlenceliydi.
O oyunu hiç oynamadım. O yıllarda ben AMIGA500 üm ile oyun çevirirdim. Çünkü win95 ile oyun oynamak şöyle dursun doğru dürüst joystick bile bulunmuyordu.
Bu oyuna meraklı bir kuzenim vardı. Sırf bu oyun için PC almıştı. Oyunu düzgün oynayamadığı için de 4 tane ekran gartı değiştirmişti :D
Halbuki AMIGA500 de ekran gartı bilmem ne gerek yoktu. 500kB hafızasının üzerine extra bir 500kB daha takarsan hemen hemen tüm oyunları çevirirdin. Üstelik benim AMIGA 2MB tı haa. (GB değil Mega byte haa) Setllers'i bile baara çııra iki kişi aynı anda çevirirdik.
Hele Türk yapımı PARA ve GÜÇ oyunu için 4 kişi bir araya gelince ortalıkta tabaklar çanaklar uçuşurdu :D
https://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=2776.0

2000 li yıllardan sonra kuzen yeni bir PC almıştı. Bu DOOM oyununu yükleyememiş bana gelmişti. Ben yükleyip gerekli ayarları yapınca oynamaya başlamıştı. İşte bu yıllardan sonra ben de sağlam bir PC toplamıştım. Hemen orijinal oyunlara girişince de hem SETTLERS 4 hem de NFS PORSCHE 2000 i almıştım.

O yıllarda oyun zevkli idi. Artık yaşlandık. Belki NFS meraklıları gelirse gudurabilirim diye bakınıyorum.

Nunca joguei esse jogo. Naquela época, eu traduzia jogos com meu AMIGA500. Porque muito menos jogar com o Win95, não havia nem um joystick adequado.
Eu tinha um primo que estava interessado neste jogo. Ele comprou um PC só para este jogo. Ele trocou 4 protetores de tela porque não conseguia jogar direito.:D
Porém, no AMIGA500, não precisei conhecer a liga do display. Se você adicionar 500 KB extras à memória de 500 KB, poderá rodar quase todos os jogos. Além disso, meu AMIGA tinha 2MB, haha. (Mega byte, não GB, haha) Poderíamos até traduzir Setllers com sucesso, com duas pessoas ao mesmo tempo.
Especialmente quando 4 pessoas se reuniam para o jogo turco DINHEIRO e PODER, pratos e tigelas voavam.:D
https://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=2776.0

Depois dos anos 2000, o primo comprou um PC novo. Ocorreu-me que não consegui instalar este jogo DOOM. Quando instalei e fiz as configurações necessárias, ele começou a tocar. Depois desses anos, também montei um PC sólido. Quando entrei imediatamente nos jogos originais, comprei SETTLERS 4 e NFS PORSCHE 2000.

O jogo era divertido naquela época. Estamos velhos agora. Estou olhando em volta para ver se os entusiastas do NFS vêm.
Merhaba ben Brezilya'lıyım. Elektriğin neden olduğu giriş gecikmesi sorununu çözdünüz mü veya nasıl çözeceğinizi biliyor musunuz? Her şeyi denedim, topraklama, izolasyon transformatörü, şebekeden bağımsız güneş enerjisi, birkaç güçlü bilgisayar ve monitör ve hiçbir şey çalışmıyor. İstasyondan gelen elektrik enerjisinin kötü tasarlandığını düşünüyorum. Ve iyi bir istasyondan gelen elektrik enerjisinin, parazit veya buna benzer bir şey ürettiği için PC'den gelen paraziti ortadan kaldırma özelliğine sahip olduğuna inanıyorum. Bu bir hipotez. bana yardım et

Merhaba ben Brezilya'lıyım. Elektriğin neden olduğu giriş gecikmesi sorununu çözdünüz mü veya nasıl çözeceğinizi biliyor musunuz? Her şeyi denedim, topraklama, izolasyon transformatörü, şebekeden bağımsız güneş enerjisi, birkaç güçlü bilgisayar ve monitör ve hiçbir şey çalışmıyor. İstasyondan gelen elektrik enerjisinin kötü tasarlandığını düşünüyorum. Ve iyi bir istasyondan gelen elektrik enerjisinin, parazit veya buna benzer bir şey ürettiği için PC'den gelen paraziti ortadan kaldırma özelliğine sahip olduğuna inanıyorum. Bu bir hipotez. bana yardım et
Bir profesyonel ile amatör arasında çok fark vardır.
Profesyonel demek bir işi ticari amaçla yapan demektir. Amatörler ise karambole denemeler yaparak sonuca gidenler anlamındadır.
Şebeke elektriğinin kötü olduğunu ifade eden kişiler ise ne amatör ne de profesyoneldir. Çünkü hiçbir AC üreteç bir alternatör gibi saf elektrik üretemez. Şebeke elektriği de alternatörlerce üretildiği için teorik olarak temiz gerilime sahip olmalıdır.
Ancak teknolojik gelişmeler doğrultusunda SMPS güç kaynakları yaygınlaştığı için, bir şebeke hattında bu SMPS güç kaynaklarının etkileri küçümsenemeyecek kadar fazladır.
Gel gelelim bu etkilerin ölçülebilmesi hem bilgi birikimi hem de çok pahalı ölçüm aygıtları gerektirmektedir. Herhangi bir kullanıcının bu tür ölçüm aletlerinden temin edebilmesi hayal olduğu gibi çoğu fabrikalarda bile bu gibi ölçüm aletleri bulunmamaktadır. Çünkü bu tür ölçüm aletleri genellikle bol bütçeye sahip AR-GE laboratuarlarında bulunabilmektedir.
https://www.emctestleri.com/emc-nedir
https://www.lvt.com.tr/tr/makale/emc-standartlari

İzolasyon trafosu kullanma koşulları ve sartnamesini bilmeyen çoğuları kendi kriterlerine göre göre kullanmaktadırlar. Bir izolasyon trafosu ile şebeke bazlı etkilerin yok edilebilmesi mantığa aykırı bir durumdur. Çünkü şebekedeki herhangi bir AC parazit, izolasyon trafosunun sekonderinde de aynen oluşacaktır.
1000W ve yukarı güçlerdeki bir trafonun verimi en az %90 olduğu için primer tarafındaki herhangi bir dalgalanma bile aynen sekonder tarafına ulaşacaktır.
Esasen bu dalgalanma, frekansa bağlı olarak sekonder tarafına daha az kayıpla, ve hatta belli kazanç doğrultusunda dahi ulaşabilir. Yani şebeke tarafında AC gerilim üzerindeki 100kHz, 10V luk bir parazit sekondere 20V olarak bile ulaşabilir. Burada trafonun hiçbir kabahati yoktur.

Profesyonel disiplinde sistemde bir filtre kullanmak ile, AMACA UYGUN bir filtre kullanımı arasında 10 katı ücret sözkonusu olabilmektedir.
Bu sebepledir ki tıbbi bir cihazın besleme devresi basit cihazların besleme devlerinden 10 larca hatta 100 lerce katı daha pahalıdırlar.
EMC kurallarının tam bilinebilmesi ölçülmesi ve gereğinin yapılması, piyasa malı bir ürünü doğrudan ilgilendirmektedir. EMI kuralları ise bu gibi bir ürünün kullanımdaki koşullarını belirleyen kurallardır.
https://www.lvt.com.tr/makale/emc-testi-ts-en-61204-3-iec-61204-3-standardi
ÖZETLE:
Doğrudan şebekeyi suçlamak yerine kullanılan cihaz veya cihazların kendi kendilerini ne kadar etkilemiş olduğu ölçülmeli ve kesin olarak bilinmelidir. Çünkü bir cihaz çalışma esnasında da ciddi parazitler üretebilir ve ürettiği kendi parazitlerine kendisi maruz kalabilir.
Yakındaki bazı cihazların bu gibi cihazları ne denli etkilediği de ayrıca ciddi bir konudur.

Forum istatistikleri

Konular
128,394
Kullanıcılar
450,278
Son üye
twineys

Yeni konular

Geri