Suda elektrik var!

kontrol kalemi termosifon suyunda hafif yanıyor demiştin, aynı şekilde mutfak suyunda vb de yanıyor mu

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
biri su tesisatına topraklama muamelesi yapıyor onu düzelt sorun çözülür her katta kaç daire var? elektrik dağıtım şirketine şikayet et belki onlar çözer sorunu yöneticiye de anlat banyo yaparken elektrik çarpma tehlikesini söyle onunda tehlikede olduğunu söyle korkut onu...

kontrol kalemi termosifon suyunda hafif yanıyor demiştin, aynı şekilde mutfak suyunda vb de yanıyor mu
Evet hepsinde oluyordu banyo musluğunda daha fazla hissedilip daha parlak yanıyordu

biri su tesisatına topraklama muamelesi yapıyor onu düzelt sorun çözülür her katta kaç daire var? elektrik dağıtım şirketine şikayet et belki onlar çözer sorunu yöneticiye de anlat banyo yaparken elektrik çarpma tehlikesini söyle onunda tehlikede olduğunu söyle korkut onu...
Elektrikçinin benim daireye yapmak istediğini yapan vardır diyorsunuz. 3 daire 5 katlı apartman. Konuştum tahmin ettiğin kadar kaideye almadı. Dediğiniz gibi hiç olmadı elektrik dağıtım şirketi ile irtibata geçeyim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrikçinin benim daireye yapmak istediğini yapan vardır diyorsunuz. 3 daire 5 katlı apartman. Konuştum tahmin ettiğin kadar kaideye almadı. Dediğiniz gibi hiç olmadı elektrik dağıtım şirketi ile irtibata geçeyim.

Hiçbir şey sizin hayatınızdan önemli değil elektrik kaçağından şöfbenlerden termosifonlardan ölen insan haberlerini internette bir araştırın görün neler olabileceğini

http://www.haberartiturk.com/elektrikli-sofben-faciasi-1-olu-1-agir-yarali-41686h.htm

Birde son olarak şunu eklemek istiyorum su borularına bağlayarak topraklama yapmak 30-40 öncesinde kaldı.Böyle saçma bir uygulamaya nasıl itibar edersiniz aklım almıyor.Bir sızıntı halinde tüm bina her dairede elektrik çarpma riski ile karşı karşıya bırakır.

o zaman yüksek ihtimal kaçak termosifonda, kullanılmış eski modelse paslanmış oksitlenmiş elektrik bağlantıları vardır, kaçağa sebep oluyordur, duşunu falan termosla işin bitince ona giden tüm kabloları sök sigortadan ayır kabloları boşta sallansın, sonraki günlerde elektrik kontrolü yap derim.

Eğer böyle birşey den şüpheleniyorsanız elektrikçi ye bir topraklama kazığı çaktırın ve su borusuna bağlatın sorun çözülür ama sorun bence bundan değil!
Termosifon nuz yeni mi?eğer eski ve kullanma suyu kireçliyse rezistans ı çatlamış olabilir!Kullanma suyu kireçli mi?

o zaman yüksek ihtimal kaçak termosifonda, kullanılmış eski modelse paslanmış oksitlenmiş elektrik bağlantıları vardır, duşunu falan termosla işin bitince ona giden tüm kabloları sök sigortadan ayır kabloları boşta sallansın, sonraki günlerde elektrik kontrolü yap derim.

Elektrikli cihazlarda her zaman kaçak akım riski vardır.Bunlar kul yapısı bozulabiliyor motorları izalasyon değerini kaybedip gövdeye kaçak yapabiliyor. Rezistantları suya sızdırma yapabiliyor.Olaya bakış açın çok tuhaf yapman gereken hayatını riske atacak cihazlara bu röleyi bağlaman sadece buda 50-100 liralık bir maliyetle halledebileceğin birşey.

Elektrikli cihazlarda her zaman kaçak akım riski vardır.Bunlar kul yapısı bozulabiliyor motorları izalasyon değerini kaybedip gövdeye kaçak yapabiliyor. Rezistantları suya sızdırma yapabiliyor.Olaya bakış açın çok tuhaf yapman gereken hayatını riske atacak cihazlara bu röleyi bağlaman sadece buda 50-100 liralık bir maliyetle halledebileceğin birşey.
Tesisat eski olduğu için bütün buat ve bağlantılar elden geçmeli yoksa kaçak akım tutmaz!

Hiçbir şey sizin hayatınızdan önemli değil elektrik kaçağından şöfbenlerden termosifonlardan ölen insan haberlerini internette bir araştırın görün neler olabileceğini

http://www.haberartiturk.com/elektrikli-sofben-faciasi-1-olu-1-agir-yarali-41686h.htm

Birde son olarak şunu eklemek istiyorum su borularına bağlayarak topraklama yapmak 30-40 öncesinde kaldı.Böyle saçma bir uygulamaya nasıl itibar edersiniz aklım almıyor.Bir sızıntı halinde tüm bina her dairede elektrik çarpma riski ile karşı karşıya bırakır.
Şimdi ben bilmediğim için sizlere soruyorum elektrikçi diye gelen bana bunu sunuyor güvenemiyorum işin doğrusu nedir sizlerden öğreniyorum internetten araştırıyorum. Belki bir başkasından ötürü elektrik var belki termosifondan ancak elektrikçinin sorunu bir şekilde bulması lazım ama yok bulamıyor. Bende sorunu bulmaya çalışıyorum. Kaldı ki attığınız linkteki gibi benim ve diğerlerinin can güvenliği yok. Belki elektrik olup fark etmeyen de olabilir apartmanda.

o zaman yüksek ihtimal kaçak termosifonda, kullanılmış eski modelse paslanmış oksitlenmiş elektrik bağlantıları vardır, kaçağa sebep oluyordur, duşunu falan termosla işin bitince ona giden tüm kabloları sök sigortadan ayır kabloları boşta sallansın, sonraki günlerde elektrik kontrolü yap derim.
Termosifon 2 yıllıkmış. Yarın dediğiniz gibi kabloları söküp birkaç gün boyunca kontrol yapayım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,324
Kullanıcılar
450,162
Son üye
SoftwareMan

Yeni konular

Geri