Suda elektrik var!

röle de taktırsın, eskiymiş tesisatı da yeniden çektirsin hatta kablo kesitlerini ve sigortaları da düzelttirsin, ama bu adam kiracı, ev sahibine fatura etmesi lazım ve şu andaki acil ve öncelikli durum kaçak yapan termos..

başka dairelerde suç arama, termostan anlayan birilerini bulabilirsen içini komple dağıttırıp paslanmış patlamış yerlerin kablolarının resistans vb tamirini bakımını yaptır..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Eğer böyle birşey den şüpheleniyorsanız elektrikçi ye bir topraklama kazığı çaktırın ve su borusuna bağlatın sorun çözülür ama sorun bence bundan değil!
Termosifon nuz yeni mi?eğer eski ve kullanma suyu kireçliyse rezistans ı çatlamış olabilir!Kullanma suyu kireçli mi?
Apartmanın suyu sondaj suyu ve aşırı kireçli. Termosifon 2 yıllık. Hearthief nickli arkadaşın dediği gibi termosifonun kontrolünü birkaç gün boyunca yapayım eğer hala elektrik varsa topraklama kazığı çaktırıp borulara bağlattırmak sağlıklı bir çözüm olur mu?

röle de taktırsın, eskiymiş tesisatı da yeniden çektirsin hatta kablo kesitlerini ve sigortaları da düzelttirsin, ama bu adam kiracı, ev sahibine fatura etmesi lazım ve şu andaki acil ve öncelikli durum kaçak yapan termos..

başka dairelerde suç arama, termostan anlayan birilerini bulabilirsen içini komple dağıttırıp paslanmış patlamış yerlerin kablolarının resistans vb tamirini bakımını yaptır..
Sorun şu ki ev tesisatını baştan yaptırsam dahi eminim bunun neredeyse tamamı benim cebimden çıkacak. Sorunumu çözebileyim yeter. Termosifonun kablolarını çıkarıp kontrolü yaptıktan sonra sonuca göre yeni termosifon alırım artık yeterki sorun nereden kaynaklanıyor bunu bulabileyim. (burada kiracı termosifonun alır taktırır çıkarken de götürür ben geldiğimde dairede vardı ev sahibi taktırmış)

Merhaba

termosifon ısıtmaya geçtiğinde mi yapıyor ?
Geçenlerde termosifon açıkken ısıtma yaparken de geldi en son ise termosifon kapalıydı yine geldi

Moderatör tarafında düzenlendi:
aynen dediğim gibi yap ondansa yeni termos al, çağırdığın elektrikçilere masrafla yenisini alırdın zaten..

aynen dediğim gibi yap ondansa yeni termos al, çağırdığın elektrikçilere masrafla yenisini alırdın zaten..
Atladığım bir şey var yeni fark ettim. Başlarda termosifon açıkken elektrik geliyordu sonra dairenin toprak hattını bağlattırdım elektrik kesildi. Sonra termosifon açıkken de geldi kapalıyken de geldi farklı zamanlarda. Yani elektrik ne zaman geliyor bilmiyorum denk geliyorum sadece zaten evde bulunduğum sürece ortalama yarım saatte bir kontrol ediyorum. Şimdi ben kabloları söküp kontrol edeceğim elektrik gelmezse kesin termosifondan diyemem çünkü toprak hattı ile ilişkili ve başka bir yerin toprağı borulara bağlı ise ne zaman elektrik geleceği belli olmaz değil mi? Yani bu durumda kesin termosifondan kaynaklı diye düşünemem eğer batıda bir yer olsaydı standartlara uygun o zaman derdim de burada hiçbir şey düzgün olmadığından insanın akla geliyor ihtimaller

enteresan o suya elektrikli termosifon takmak da savurganlık olur suyun Ph değerini ölçsün çok yüksekse hiçbir termosifon ona dayanamaz hiçbir rezistans o suda sağlam kalmaz...

öğretmen misin tek yaşıyorum dedin, dikkatli olması lazım arkadaşlarında dediği gibi termos işini halledince daha ilerde paran olunca falan kaçak akım rölesini bi dene belki sürekli atmaz..

kontrol kalemi her suda yanıyor ama termos yanında daha kuvvetli yanıyor yazdı..
Evet öğretmenin yeni atandım. Ev sahibi ile toprak durumunu, başka dairelerde borulara toprak veriliyor mu, termosifonun kontrolü en son ihtimal olarak da kaçak akım rölesini deneyeceğim çünkü sorunu çözememiş olacağım

enteresan o suya elektrikli termosifon takmak da savurganlık olur suyun Ph değerini ölçsün çok yüksekse hiçbir termosifon ona dayanamaz hiçbir rezistans o suda sağlam kalmaz...
O zaman ya tüplü termos bulacağım ya da taşınmam lazım

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri