Atık su pompasına kaçak akım rölesi takılır mı?

ou___

Üye
arkadaşlar herkese selam. başımızda bir dert var apartmanın boşluğuna kuyu kazılıp içine atık su pompası kondu.

ben zemin katta oturuyorum ve benim duşumun açılan kuyuya uzaklığı 1 metre falan. ve duş alırken tribe giriyorum çünkü kuyuda yükselen su benim giderimle direkt bağlantılı. ve debisi biraz tesisat çıkışımı geçiyor dolduğunda, dolaylı olarak o atık su kuyusuyla bağlantım var yani duş alırken.

şimdi ben bu pompaya giden elektriğe panodan kaçak akım rölesi taktırmak istedim, suda çalışan motorda kaçak akım rölesi iş yapmaz falan dediler. normal sigorta taktırayım diyorum. ne dersiniz. değerli yorumlarınızı bekliyorum. bağlanan pompa ektedir. 50 kere söyledim 3-5 cebimden ben vereyim yenisini kalitelisini taktırayım dedim. "bu motor çok iyi abiee" dedi klasik olarak usta.

ayrıca tahliye hortumuna titretişm sensörü sipariş verdim, ardunio ile bağlantı yapıp her çalıştığında track edeceğim ki kuyu boşken duş alayım. büyük tribe girdim lütfen yardım edin.

Ekli dosyalar

• pompa.jpg
    pompa.jpg
    168.4 KB · Görüntüleme: 18
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşlar herkese selam. başımızda bir dert var apartmanın boşluğuna kuyu kazılıp içine atık su pompası kondu.

ben zemin katta oturuyorum ve benim duşumun açılan kuyuya uzaklığı 1 metre falan. ve duş alırken tribe giriyorum çünkü kuyuda yükselen su benim giderimle direkt bağlantılı. ve debisi biraz tesisat çıkışımı geçiyor dolduğunda, dolaylı olarak o atık su kuyusuyla bağlantım var yani duş alırken.

şimdi ben bu pompaya giden elektriğe panodan kaçak akım rölesi taktırmak istedim, suda çalışan motorda kaçak akım rölesi iş yapmaz falan dediler. normal sigorta taktırayım diyorum. ne dersiniz. değerli yorumlarınızı bekliyorum. bağlanan pompa ektedir. 50 kere söyledim 3-5 cebimden ben vereyim yenisini kalitelisini taktırayım dedim. "bu motor çok iyi abiee" dedi klasik olarak usta.

ayrıca tahliye hortumuna titretişm sensörü sipariş verdim, ardunio ile bağlantı yapıp her çalıştığında track edeceğim ki kuyu boşken duş alayım. büyük tribe girdim lütfen yardım edin.
eski veya düzgün izole edilmemiş dalgıç pompada kaçak akım rölesi sürekli atarak başınıza bela olabilir.

peki kaçak anında kısa devre yapıp durur mu bu alet ? yoksa suda elektrik olma ihtimali var mıdır dolayısıyla beni çarpma ihtimali?

peki kaçak anında kısa devre yapıp durur mu bu alet ? yoksa suda elektrik olma ihtimali var mıdır dolayısıyla beni çarpma ihtimali?
kaçak akım rölesi elektrik sızıntısı olduğunu anladığında motorun enerjisini keser, fakat siz kaçak akımın attığını fark edene kadar evinizi su basabilir.

Pompa sizin elektrik tesisatınızdan gidiyor . ( harcama endex sizin sayaçtanmı geçiyor - yazıyor . )
Direk fişemi bağlı arada kontrol ünitesi yokmu ?
Tribe giriyor derken tam açıklaması ?

20240112_203750.jpg
20240112_204708.jpg

Son düzenleme:
30 mA bir kaçak akım koruma taktirmaniz öncesi siğorta ?

Son düzenleme:
değerli cevaplarınız için sağolun.

pompaya giden elektrik apartmanın genel elektrik panosundan 3lü fiş ile gidiyor. buna sigorta ya da kaçak akım rolesi taktırmayı planlıyorum. bu yüzden buraya danışayım dedim.

tribe giriyorum derken benim duşumun gideri bu ve ben duş alırken yerlerde su oluyor doğal olarak. mezura da gösterdiğim doğrultuda aparman boşluğundaki içinde pompa olan gidere bağlanıyor giderim. ve su yükselince benim gider borumun çapının yarısına kadar gelmiş olmuyor atık su. dolayısıyla içinde elektirik pompası olan kuyuya direkt bağlantım oluyor eğer pompa uzun zamandır çalışmamışsa.

bende bundan kurtulmak için atık su pompasına titreşim sensörü bağlayıp (çünkü atık boşaltma 30 saniye falan sürüyor ve titreştiriyor atık su borusunu), sadece kuyuda az su varsa duşa girmeyi planlıyorum.

sorum şu bu alet kaçak yaptığında direkt suda elektrik olur mu. yoksa kaçak anında komple durur mu? ve en güvenli sigorta çözümüm ne olur?

teşekkürler herkese.

Ekli dosyalar

• SUPOMPASI.png
    SUPOMPASI.png
    44.7 KB · Görüntüleme: 11
  • dus.jpg
    dus.jpg
    212.7 KB · Görüntüleme: 11
Sorun olurmu bilemem.
Tam garanti istiyorsanız .
Kuyuda az atik su varsa .
Pompanin enerjisini kesin fişten çekin.
Duşu kullanın tekrar eski haline getirin.

Sorun olurmu bilemem.
Tam garanti istiyorsanız .
Kuyuda az atik su varsa .
Pompanin enerjisini kesin fişten çekin.
Duşu kullanın tekrar eski haline getirin.
işte kuyuda az atık su olduğunu bildiğimde benim giderim yukardan akacağı için direkt bağlantım olmaz atık suyla gibi. bunu anlamak için de pompanın her çalıştığı zamanı kayıt edeceğim sensör ile, bu pompanın enerjisini her seferinde kesip açmaktan daha mantıklı geldi.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri