Kompanzasyon Takip Ücreti

tedaş teknisyeni bir kombi saatin önüne geldiğinde endeks ler reaktif cezaya giriyorsa ve artık bu cezaların bi defaya mahsus affı söz konusu değilse eskisi gibi karşına gelen müşteriye sende acımamalısın bence.cezalı fatura ödemektense bu müşteri fiyat konusunda kesin anlaşacaktır.paradan kaçmıştır ama bu sefer kaçamaz.ya sana yada başkasına yaptırmak zorundadır .herşeyin bi bedeli var bilgi satıyorsun keramet pensede yankeskide değil bizim kafamızdan gelen hesaplarla olmalı .

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
genç arkadaş ' Alıntı:
Hayır İstanbulda değilim. Tüm Bakım deyince çok geniş anlam ifade ediyor hata bende.
Kompanzasyon, elektrikli makinalarının arıza bakımı (Telefon, network ve diğer zayıf akımlara santralciler bakıyor). Haftada abir gün kompanzasyon bakımı için gidiyoruz sabit olarak. Bazen 3-4 gün gittiğimizde ise (ayda bir gibi) yeni birkaç makina devreye alırız, kablolarını kanallardan geçirip bağlantılarını yaparız. Bir bakarız üç gün olmuş...
Bu aralar fabrika büyüme içinde. Burası bir boru fabriksı. Eski trafoları 630KVA idi. Yeni boru üretim hatları oluşturunca 1600KVA'ya geçtiler. Üretimi %100'ün üzerinde artırdılar.

Eletrikçileri yok daha. İşi bilen birini alıp da ayda 600-700YTL para verip bir de sigortasını yatırıp karnını doyurmaktansa dışarıdan iş yaptırmayı tercih ediyorlar. Bir de vardiyalı iş olunca iki elektrikçi gerekli. (Bana göre yanlış düşünce)

nerde bu boru fabrikası
iyi para verirlerse beni önerebilirsin:) 97den beri tecrübem var boru makinalarında:p
iyi para dediğimde tabiki 1300 ytl den az olmaması lazım

yener74 ' Alıntı:
iyi para verirlerse beni önerebilirsin:) 97den beri tecrübem var boru makinalarında:p
iyi para dediğimde tabiki 1300 ytl den az olmaması lazım

Değri bu ama vermezler o kadar parayı bir elektrikçiye.

yener kardeşim,sen baya önceden iş başvurusu yazmıştın.Hala iş bulamadın mı,yoksa mevcut işini mi değiştirmek istiyorsun.

m-usta-fa ' Alıntı:
yener kardeşim,sen baya önceden iş başvurusu yazmıştın.Hala iş bulamadın mı,yoksa mevcut işini mi değiştirmek istiyorsun.

benim şöyle bir dusturum var
95 den beri askerlik dönemim hariç devamlı boru-profil fabrikalarında elektrik arıza bakımcı olarak çalışıyorum.Hangi fabrika yüksek ücret teklif ettiyse uygun şartlar altında işyerimi değiştirdim.Bundan da memnunum.Sonuçta şöyle bir tabir var biz eşek olduktan sonra sırtımızdaki semere hangi patronun bindiği önemli değil.Zaten emekliliği mezarda yaşayacağız büyük ihtimalle:)
Şu an çalıştığım işiyerimden daha fazla ücret ve şartlar altında iş bulursam neden değiştirmeyeyim ki:?

anladım.Değiştirmemen için geçerli nedenler de olabilir.Ben sadece iş bulamadın sanıp,üzülmüştüm.O yüzden sordum.

Arkadaşlar ben daha ögrenciyim kendimi bu konuda geliştirmek istiyordum ama yorumlar beni caydıracak gibi? :-\

Sn. FURKANN__

* Yorumlar sizi caydırmasın. İlk olarak reaktif güç kompanzasyon sisteminin temelleri konusunda çalışma ve araştırmalar yapınız. Neden ve ne içinlerin cevaplarını bulunuz. Devamı zamanla gelecektir. İnternette olsun, sitemizde olsun oldukça bilgi mevcuttur.

FURKANN__ ' Alıntı:
Arkadaşlar ben daha ögrenciyim kendimi bu konuda geliştirmek istiyordum ama yorumlar beni caydıracak gibi? :-\

Roboelektronik ' Alıntı:
Sn. FURKANN__

* Yorumlar sizi caydırmasın. İlk olarak reaktif güç kompanzasyon sisteminin temelleri konusunda çalışma ve araştırmalar yapınız. Neden ve ne içinlerin cevaplarını bulunuz. Devamı zamanla gelecektir. İnternette olsun, sitemizde olsun oldukça bilgi mevcuttur.

Merhabalar Sevgili kardeşim, FURKANN__
Bu yorumlar seni karamsar hale getirtmesin. Elbetteki bizim bu sitemizde bu konuyla ilgili ve de çok işine yarayacak bilgi ve dokümanları bulacaksındır. Sevgili Roboelektronik kardeşime de teşekkür ederim ki benimde diyececeklerimi o da dile getirmiş. Bazen insanın kafası sanki biraz karışmış gibi olur ama olaya bakış açısını farklı yönlerde tutar ise başarıya çok yaklaşacağı kesindir. Sende Kompanzasyon takibinin ve de kompanzasyona ait geçerli olan doğru bilgilerin araştırmalarını daha da dikkatli ve de anlayarak takip edip incelersen emin ol bu konu hakkında yeterli derecede söz sahibi olursun. Kompanzasyon göreceli ve de herkesin kafasınca yaptığı bir uygulama değildir kesinlikle. Umarım seninde bu Kompanzasyon takibini daha da detaylı şekilde öğrenebilme fırsatın olur. Sevgi ve saygılarımla hayırlı işler ve bol kazançlı günler diliyorum. Hoşçakalın...

teşekkürler inşallah dediğiniz gibi olur, çünkü kompanzasyonun önemli bir konu oldugunun farkındayım.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri